Toshkent shahridagi Amiti universiteti o‘qituvchilarining kitob taqdimoti bo‘lib o‘tdi
Toshkent shahridagi Amiti universiteti o‘qituvchilari - Praveen Kumar va Seema Rawat professorlari “Hisoblash intellekt va tibbiyot uchun bashorat tahlili" ("Computational intelligence & predictive analysis for medical science”) nomli kitobining taqdimoti bo'lib o'tdi.
Ushbu kitob o‘zgarib borayotgan dunyoda tibbiyot fanlari uchun hisoblash intellekti va bashoratli tahlil qo‘llanmalaridan foydalanish va ushbu sohada tadqiqot, innovatsiyalar va ishlanmalarni amalga oshirishda jamiyatga foyda keltirishga qaratilgan.
Dr. Seema Rawat 15 ta patentga ega bo‘lib, Jahon intellektual mulk kuni munosabati bilan “FACULTY INNOVATION EXCELLENCE AWARD 2019” mukofotini qo‘lga kiritgan.
Dr. Praveen Kumar – 8 ta patentga ega, hukumat tomonidan e’tirof etilgan sun’iy intellekt va mashinalarni o‘rganish sohasidagi ulkan hissasi uchun Hindiston mashinalarni oʻrganish instituti aʼzosi sifatida taqdirlangan.
Ta’kidlash kerakki, hozirgi kunda Amiti universitetiga 33 dan ortiq chet eldan tashrif buyurgan malakali o‘qituvchilari o‘z faoliyatini yuritmoqda. Ularning aksariyati professor va doktor unvoniga ega bo‘lib, IT, iqtisodiyot, turizm, biznes boshqaruvi va boshqa yo‘nalishlarda ta’lim berib kelishmoqda.

В Университете Амити в Ташкенте прошла презентация книги преподавателей вуза
Прошла презентация книги преподавателей Университета Амити в Ташкенте - профессора Правин Кумар и Сима Рават под названием «Вычислительный интеллект и прогнозный анализ для медицины» ("Computational intelligence & predictive analysis for medical science”).
Данный труд фокусируется на использовании вычислительного интеллекта и инструментов прогнозного анализа для медицинских наук в быстро меняющемся мире, а также на пользе для общества исследований, инноваций и разработок в этой области.
Др. Сима Рават имеет 15 патентов и является обладателем премии «FACULTY INNOVATION EXCELLENCE AWARD 2019» по случаю Всемирного дня интеллектуальной собственности.
Др. Правин Кумар имеет 8 патентов и был награжден как член Индийского института машиностроения за выдающийся вклад в исследования искусственного интеллекта и машинного обучения, признанный правительством.
Следует отметить, что на сегодняшний день 33 квалифицированных иностранных преподавателей успешно ведут свою деятельность в Университете Амити в Ташкенте. Многие имеют профессорские и докторские степени и преподают в таких сферах, как информационные технологии, экономика, туризм и бизнес-администрирование и в других областях.