Yagona interaktiv portalini yanada rivojlantirish bo'yicha seminar bo'lib o'tdi
Muhammad Al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universitetida UZINFOCOM yagona integratori vakillari hamda TATU o‘qituvchi va talabalari o‘rtasida uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuvda ta’kidlanganidek, ko‘plab o‘qituvchilar va rahbarlar Yagona interaktiv davlat xizmatlari portali (my.gov.uz) ishini chuqur o‘rganishdan manfaatdor. Bunday treninglarni o‘tkazish orqali o‘qituvchilarning o‘zlari kelajakda talabalarga interaktiv xizmatlarning mazmun-mohiyatini tushuntirib berishlari va shu orqali jamiyatimizning keng qatlamlariga xizmat ko‘rsatish qamrovini kengaytirishga hissa qo‘shishlari mumkin bo‘ladi.
UZINFOCOM vakillari Yagona portal faoliyatidagi yangiliklar, qiziqarli tafsilotlar, uning yaratilish tarixi haqida so‘zlab berdi.

Прошел семинар по дальнейшему развитию системы ЕПИГУ
В Ташкентском университете информационных технологий имени МУхаммада ал-Хоразмий состоялась встреча преподавателей ТУИТ с представителями Единого интегратора UZINFOCOM.
Как было отмечено на встрече, многие преподаватели и руководители оценили преимущества Единого портала (my.gov.uz). Проведение таких тренингов дает возможность в будущем преподавателям проводить разъяснительную работу среди студентов касательно сути и содержания интерактивных услуг, и тем самым внести вклад в расширение их использования среди широкой общественности.
Представители UZINFOCOM рассказали о новшествах а Едином портале, интересных фактах, истории его создания.