Mamlakatimizning xorijiy davlatlardagi elchilari bilan uchrashuv
Transport vazirligi rahbariyati hamda “O‘zbekiston temir yo‘llari” AJ, “Uzbekistan airways” AJ, “Uzbekistan airports” AJ va Avtomobil yo‘llari qo‘mitasi mutasaddilari ishtirokida mamlakatimizning xorijiy davlatlardagi elchilari bilan uchrashuv tashkil etildi.
Mamlakatimizning transport salohiyatini yanada yuksaltirish, xorijiy hamkorlar bilan qo‘shma loyihalarni muvafaqqiyatli amalga oshirish hamda yurtimiz milliy manfaatlarini mustahkamlashda xorijiy davlatlardagi elchilarimizning o‘rni nihoyatda beqiyosdir. Aynan shu nuqtai nazardan mamlakatimizning xorijdagi diplomatik vakolatonalari rahbarlari bilan tashkil etilgan ushbu muloqot barcha uchun birdek manfaatli bo‘ldi.
Uchrashuvda Transport vaziri o‘rinbosari Jasurbek Choriyev so‘nggi yillarda mamlakatimizda transport va transport kommunikatsiyalari sohasini rivojlantirish yo‘nalishida amalga oshirilayotgan keng ko‘lamli islohotlar yuzasidan taqdimot o‘tkazdi.
Taqdimotda Transport vazirligi tomonidan o‘tgan qisqa vaqt davomida mamlakatimiz transport tizimi va yo‘l infratuzilmasini rivojlantirish, yurtimiz tranzit salohiyatini oshirish hamda transportning barcha turlarini bir-biriga bog‘langan holda o‘zaro uyg‘unlikda rivojlantirish yuzasidan amalga oshirilgan ishlar va kelgusidagi rejalar haqida batafsil ma’lumot berildi.
Shundan so‘ng mamlakatimizning xorijiy davlatlardagi elchilari o‘zlarini qiziqtirgan masalalar yuzasidan soha mutasadilari bilan fikr almashdi.

Встреча с послами нашей страны зарубежом
Министерства транспорта и ответственных лиц АО “Узбекистон темир йуллари”, АО “Uzbekistan airways”, АО “Uzbekistan airports” и Комитета автомобильных дорог состоялась встреча с послами нашей страны в зарубежных странах.
Роль наших послов за рубежом неоценима в дальнейшем повышении транспортного потенциала нашей страны, успешной реализации совместных проектов с зарубежными партнерами и укреплении национальных интересов нашей страны. Именно с этой точки зрения этот диалог, организованный с руководителями дипломатических представительств нашей страны за рубежом, оказался для всех одинаково полезным.
На встрече заместитель министра транспорта Жасурбек Чориев выступил с презентацией о проводимых в последние годы широкомасштабных реформах в сфере транспорта и транспортных коммуникаций.
В презентации была представлена подробная информация о проделанной министерством транспорта работе и дальнейших планах по развитию транспортной системы и дорожной инфраструктуры нашей страны за прошедший короткий период, повышению транзитного потенциала страны и гармоничному развитию всех видов транспорта во взаимосвязи.
После этого послы нашей страны в зарубежных странах обменялись мнениями с представителями сферы по интересующим их вопросам.