Toshkent shahridagi Amity universiteti talabalari “STUDENTS CUP 2021” tanlovida g‘alaba qozonishdi
Toshkent shahridagi Amity universiteti talabalari O‘zbekiston Respublikasi axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligi tomonidan IT Park bilan hamkorlikda o‘tkazilgan “STUDENTS CUP 2021” tanlovida birinchi o‘rinni qo‘lga kiritdi.
Tanlovning asosiy maqsadi yoshlarning AKT sohasiga bo‘lgan qiziqishlarini yanada oshirishdan iboratdir. Ushbu tanlov Respublika miqyosida bo‘lib, unda jami 20 dan ortiq oliy o‘quv muassasalaridan 40 ta jamoa ishtirok etdi. Tanlovda talabalar o‘zlari tomonidan yaratilgan loyihalarni namoyish etish imkoniyatiga ega bo‘ldilar. Loyihalarning ustunligi, mohiyati va dolzarb muammolarni hal qilish uchun yaratilgan imkoniyatlari haqida ham to‘liq maʼlumotlar berildi.
Mazkur tanlovda ishtirok etgan Toshkent shahridagi Amity universiteti talabalari Mentor.me (Mentorlarni talabalar bilan bog‘laydigan platforma) platformasini taqdim etdi va birinchi o‘rin uchun belgilangan 10 ming AQSh dollari miqdoridagi pul mukofotini qo‘lga kiritdi.

Студенты Университета Амити в Ташкенте одержали победу в конкурсе «STUDENTS CUP 2021»
Студенты Университета Амити в Ташкенте заняли первое место на конкурсе «STUDENTS CUP 2021», организованном Министерством по развитию информационных технологий и коммуникаций совместно с IT Park.
Основная цель конкурса — повышение интереса у молодежи к сфере ИКТ. Данный конкурс был проведен в масштабах республики, и в нем приняли участие свыше 40 команд из более 20 вузов. В рамках конкурса студенты имели возможность презентовать свои проекты. Была также предоставлена информация о потенциале и актуальности проектов по решению насущных проблем.
Принявшие участие в данном конкурсе студенты Университета Амити в Ташкенте представили своей проект — платформу Mentor.me (платформа для взаимодействия наставников со студентами) и заняли первое место в конкурсе, получив приз в 10 тысяч долларов.