O‘zbekiston Prezidenti Qirg‘iziston Prezidentini tabrikladi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev 6-dekabr kuni Qirg‘iz Respublikasi Prezidenti Sadir Japarov bilan telefon orqali muloqot qildi.
Davlatimiz rahbari Qirg‘iziston Prezidentini tavallud kuni bilan samimiy tabriklab, unga mustahkam sog‘lik, farovonlik va katta muvaffaqiyatlar, birodar qirg‘iz xalqiga esa tinchlik-osoyishtalik va ravnaq tiladi.
Yetakchilar O‘zbekiston va Qirg‘iziston o‘rtasidagi ko‘p asrlik do‘stlik va yaxshi qo‘shnichilik rishtalariga asoslangan strategik sheriklik munosabatlari izchil mustahkamlanib borayotganini mamnuniyat bilan ta’kidladilar.
Turli darajalardagi konstruktiv muloqot va faol almashinuvlarni davom ettirish, tovar ayirboshlash hajmini oshirish, mashinasozlik, energetika va elektrotexnika tarmoqlari, qishloq xo‘jaligi, farmatsevtika va boshqa sohalarda muhim kooperatsiya loyihalarini birgalikda ilgari surish muhimligi qayd etildi. Biznes va hududlar darajasida amaliy hamkorlikni kengaytirish, madaniy-gumanitar dasturlarni amalga oshirishga alohida e’tibor qaratildi.

President of Uzbekistan congratulates the President of Kyrgyzstan
On December 6, the President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev held a telephone conversation with the President of the Kyrgyz Republic Sadyr Zhaparov.
The President of Uzbekistan warmly congratulated the President of Kyrgyzstan on his birthday, sincerely wishing him health, prosperity, great success, and peace and prosperity to the fraternal people of the Kyrgyz Republic.
The leaders noted with satisfaction the progressive strengthening of strategic partnership between Uzbekistan and Kyrgyzstan based on strong ties of centuries-old friendship and good neighborliness.
The importance of continuing a constructive dialogue and intensive exchanges at different levels, increasing the volume of trade, joint promotion of important cooperation projects in mechanical engineering, energy and electrical engineering, agriculture, pharmaceuticals and other spheres was emphasized. The main attention was paid to the expansion of practical cooperation at the regional and business level, the implementation of cultural and humanitarian programs.