O'zbekiston delegatsiyasining Osiyoda hamkorlik va ishonch choralari bo'yicha Kengash vazirlar uchrashuvida ishtirok etishi haqida
2021-10-11 | Siyosat
2021-yil 11-12 - oktabr kunlari Tashqi ishlar vaziri Abdulaziz Kamilov boshchiligidagi O'zbekiston Respublikasi delegatsiyasi Nur-Sulton shahrida bo'lib o'tadigan Osiyoda hamkorlik va ishonch choralari bo'yicha Kengashga a'zo mamlakatlar tashqi ishlar vazirlarining VI uchrashuvida ishtirok etadi.
Majlisda mintaqaviy xavfsizlikni ta'minlash va iqtisodiy hamkorlikni yanada rivojlantirish masalalari, shuningdek, Afg'onistondagi vaziyat, jumladan, gumanitar inqirozni oldini olish maqsadida Afg'oniston xalqiga yordam ko'rsatish imkoniyatlarini muhokama qilish rejalashtirilgan.

Об участии делегации Узбекистана в министерской встрече СВМДА
11-12 октября 2021 года делегация Республики Узбекистан во главе с Министром иностранных дел Абдулазизом Камиловым примет участие в VI встрече министров иностранных дел стран-участниц Совещания по взаимодействию и мерам доверия в Азии (СВМДА), которая состоится в г. Нур-Султане.
В ходе заседания планируется обсудить вопросы обеспечения безопасности и дальнейшего развития регионального экономического сотрудничества, а также ситуацию в Афганистане, в том числе возможности для оказания помощи афганскому народу в целях предотвращения гуманитарного кризиса.