Turizm xalqaro universiteti o‘qituvchilari mehmonxona biznesi sohasida Amerika ta’lim instituti (AHLEI) kurslarini o‘tadilar
2021-09-30 | Ta’lim
Turizm xalqaro universiteti o‘qituvchilari mehmonxona biznesi sohasida Amerika ta’lim instituti (AHLEI) kurslarini o‘tadilar. 2021-yil 19-25-iyul kunlari “Mehmonxona biznesi sohasida sertifikatlangan mutaxassis” onlayn-kurslari o‘tkazildi va unda “Ipak yo‘li” turizm xalqaro universiteti o‘qituvchilari faol ishtirok etdilar.
Kurs yakunida S.Jumanazarov, M. Vafokulova, A.Suyunov, S.Shaydullayeva, J.Xamroqulov, A.Sobirov, hamda U. G‘ulomovlarga xalqaro bazaga kiritilgan AHLEI sertifikatlari topshirildi. Ushbu xujjat egalariga dunyoning istalgan oliy o‘quv yurtida mehmondo‘stlik sohasida ta’lim berish imkonini beradi.
Ma’lumot uchun: Mehmonxona biznesida Amerika ta’lim instituti (The American Hotel & Lodging Educational Institute - AHLEI) - 65 yildan ortiq turizm va mehmondo‘stlik sohasi mutaxassislarini o‘qitish va sertifikatlash bo‘yicha jahon miqyosida etakchi hisoblanadi. Uyushma shtab-kvartirasi Orlando (Florida shtati)da joylashgan bo’lib, kompaniya ofislari Michigan shtatining Lansing shahrida, shuningdek, Hindiston va Xitoyda ham faoliyat olib boradi. Kompaniyaning keng mahsulotlari qatoriga DVD materiallari, darsliklar (bosma va raqamli), shuningdek, onlayn ta’lim tizimlari kiradi.

Преподаватели Международного Университета туризма прошли курсы Американского образовательного института в области гостиничного бизнеса (AHLEI)
2021-09-30 | Образование
Преподаватели Международного Университета туризма прошли курсы Американского образовательного института в области гостиничного бизнеса (AHLEI). С 19 по 25 июля 2021 года были проведены онлайн-курсы «Сертифицированный специалист в области гостиничного бизнеса» в которых приняли активное участие преподаватели Международного университета туризма «Шелковый путь».
По окончанию курса, был успешно сдан экзамен, по итогам которого С.Джуманазарову, М.Вафокуловой, А.Суюнову, С.Шайдуллаевой, Ж.Хамркулову, А.Собирову и У.Гулямову были вручены сертификаты, включенные в Международную базу (AHLEI). Данные сертификаты позволяют его обладателям преподавать в сфере гостеприимства в любом высшем учебном заведении мира. Для справки: Американский образовательный институт в области гостиничного бизнеса (Тhe American Hotel & Lodging Educational Institute - AHLEI) - более 65 лет является мировым лидером в области обучения и сертификации специалистов индустрии туризма и гостеприимства. Штаб-квартира ассоциации находится в Орландо, штат Флорида, США. Офисы компании также расположены в Лансинге, штат Мичиган, а также В Индии и Китае. Широкий ассортимент продукции компании включает DVD-материалы, учебники (печатные и цифровые), а также системы онлайн-обучения.