“Raqamli O‘zbekiston - 2030” strategiyasida belgilangan loyihalar ijrosi Davlat aktivlarini boshqarish agentligi rahbar va mas’ul xodimlari ishtirokida muhokama etildi
2021-09-21 | Texnologiyalar
2021-yil 21-sentabr kuni O‘zbekiston Respublikasi Axborotlashtirish va telekommunikatsiyalar sohasida nazorat bo‘yicha davlat inspeksiyasi boshlig‘i, Axborot texnlogiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirining birinchi o‘rinbosari, Davlat aktivlarini boshqarish agentligi direktorining o‘rinbosari, boshqa mas’ul xodimlar ishtirokida “Raqamli O‘zbekiston - 2030” strategiyasida belgilangan va agentlik ijrosiga bevosita mas’ul bo‘lgan loyihalarning amalga oshirilish holati muhokama qilindi.
Yig‘ilishda O‘zkomnazorat boshlig‘i tomonidan loyihalarni o‘z vaqtida, sifatli amalga oshirish, axborot tizimlarini ishga tushirish, xodimlarning AKT hamda “Elektron hukumat”, raqamli texnologiyalar yo‘nalishidagi bilimlarini mustahkamlash va boshqa muhim masalalar yuzasidan agentlik mutasaddilariga tavsiyalar berildi.
Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirining birinchi o‘rinbosari ham loyihalar ijrosini ta’minlashning ahamiyati, vazirlik tomonidan bu borada o‘rganishlar orqali hamkorlik qilish muhim ekanligini qayd etdi. Yig‘ilish yakunida loyihalarni amalga oshirish bo‘yicha asosiy vazifalar belgilab olindi.

Обсуждены вопросы реализации проектов, указанных в стратегии «Цифровой Узбекистан - 2030»
21 сентября 2021 года при участии начальника Государственной инспекции по контролю в сфере информатизации и телекоммуникаций Республики Узбекистан, Первого заместителя министра по развитию информационных технологий и коммуникаций Республики Узбекистан, заместителя директора Агентства по управлению государственными активами и других должностных лиц состоялось совещание по обсуждению вопросов реализации проектов, указанных в стратегии «Цифровой Узбекистан - 2030», а также внедрения цифровых технологий.
В мероприятии начальник Государственной инспекции «Узкомназорат» дал соответствующие рекомендации руководству Агентства по управлению государственными активами по своевременной и качественной реализации надлежащих проектов, закрепленных за агентством, запуску информационных систем, усилению знаний сотрудников в сфере ИКТ, «электронного правительства» и цифровых технологий.
В свою очередь, Первый заместитель министра по развитию информационных технологий и коммуникаций также подчеркнул важность обеспечения реализации проектов, отметил важность сотрудничества путем проводимых министерством проверок в данном направлении. По итогам проведенной встречи были определены основные задачи по реализации соответствующих проектов.