Saudiya Arabistoni Elchisi bilan uchrashuv
2021-yil 21-sentabr kuni O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vaziri Abdulaziz Kamilov Saudiya Arabistoni Qirolligining Favqulodda va Muxtor Elchisi Hisham as-Suvaylimni mamlakatimizdagi diplomatik missiyasi yakunlanayotgani munosabati bilan qabul qildi.
Tomonlar siyosiy, savdo-iqtisodiy, investitsiyaviy, madaniy-gumanitar va boshqa sohalardagi ikki tomonlama munosabatlarning bugungi holati va istiqbollari yuzasidan fikr almashdilar.
Uchrashuv davomida Elchining 2017-2021 - yillardagi samarali faoliyati qayd etildi. Ta’kidlanganidek, ushbu davr mobaynida O‘zbekiston va Saudiya Arabistoni o'rtasidagi hamkorlik izchil rivojlanib, mustahkamlanib bordi. Elchi, o‘z navbatida, O‘zbekistondagi diplomatik faoliyatinig amaliy qo‘llab-quvvatlagani uchun O‘zbekiston tomoniga minnatdorlik bildirdi.

21 сентября 2021 года Министр иностранных дел Республики Узбекистан Абдулазиз Камилов принял Чрезвычайного и Полномочного Посла Королевства Саудовская Аравия Хишама ас-Сувейлима в связи с завершением его дипломатической миссии в нашей стране.
Стороны обменялись мнениями о состоянии и перспективах двусторонних отношений в политической, торгово-экономической, инвестиционной, культурно-гуманитарной и других областях. В ходе встречи была отмечена результативная работа Посла в течение 2017-2021 годов. Как отмечалось, за указанный период сотрудничество между Узбекистаном и Саудовской Аравией последовательно развивалось и укреплялось. Посол, со своей стороны, выразил признательность узбекской стороне за практическую поддержку его дипломатической деятельности в Узбекистане.