Adliya vaziri o‘rinbosari CrimsonLogic (Singapur) kompaniyasi vakillari bilan uchrashdi
Uchrashuv CrimsonLogic kompaniyasi vakillarining O‘zbekistonga tashrifi doirasida amalga oshirilgan bo‘lib, unda adliya va huquq sohasini raqamlashtirish bo‘yicha loyihalarga investitsiyalar jalb qilish imkoniyatlari muhokama qilindi.
CrimsonLogic kompaniyasi savdoni faollashtirish, elektron sud tizimi, elektron hukumat va aqlli shahar kabi sohalarda davlat va xususiy muassasalar uchun raqamli yechimlarni ishlab chiqishga ixtisoslashgan tashkilotdir. Uning 20 ga yaqin xorijiy davlatlarda vakolatxonalari mavjud bo‘lib, 40 dan ortiq xorijiy davlatlar (Birlashgan Arab Amirliklari, Qatar, Tayland, Qozog‘iston va boshqalar) bilan 60 dan ortiq loyihalar doirasida hamkorlik olib boradi.
Adliya vazirligi vakillari O‘zbekiston Respublikasi Adliya vazirligi tomonidan joriy qilingan va yo‘lga qo‘yilayotgan axborot tizimlari to‘g‘risida ma'lumotlar bilan o‘rtoqlashdi.
O‘z o‘rnida janob Yong Vi Tan CrimsonLogic kompaniyasining faoliyati, xorijiy mamlakatlar bilan huquq sohasida amalga oshirilgan investitsiya loyihalari to‘g‘risida ma'lumotlar taqdim etdi.
Konstruktiv ruhda o‘tgan uchrashuvda tomonlar o‘zlarini qiziqtirgan masalalar bo‘yicha batafsil ma'lumotlar olishdi.

Заместитель министра юстиции встретился с представителями сингапурской компании «CrimsonLogic»
16 сентября текущего года заместитель министра юстиции Худаёр Мелиев встретился с делегацией во главе с вице-президентом сингапурской компании «CrimsonLogic» Йонг Ви Таном.
На встрече, организованной в рамках визита представителей «CrimsonLogic» в Узбекистан, обсуждались возможности привлечения инвестиций в проекты по цифровизации системы юстиции и сферы права.
Компания «CrimsonLogic» специализируется на разработке цифровых решений для государственных и частных учреждений в таких областях, как активизация торговли, электронная судебная система, «электронное правительство» и «умный город». Компания имеет представительства примерно в 20 зарубежных странах и сотрудничает более чем с 40 странами мира (ОАЭ, Катар, Таиланд, Казахстан и другие) по более чем 60 проектам.
Представители Министерства юстиции поделились информацией об информационных системах, внедряемых и запущенных Министерством юстиции Республики Узбекистан.
В свою очередь, Йонг Ви Тан представил информацию о деятельности «CrimsonLogic», инвестиционных проектах в области права с зарубежными странами.
В ходе встречи, которая прошла в конструктивном духе, стороны обменялись мнениями по вопросам, представляющим взаимный интерес.