Ernst & Young kompaniyasi vakillari bilan navbatdagi uchrashuv
Moliya vazirligining Zangiota hududiy boshqarmasida Ernst & Young kompaniyasi vakillari hamda Moliya vazirligining biznes-jarayonlarini optimallashtirish loyihasi ishchi guruhi o'rtasida uchrashuv bo'lib o'tdi.
Ernst & Young tomonidan uchrashuvda O'zbekistonda konsalting amaliyoti bo'yicha hamkor Ruta Makarevichute, O'zbekistondagi biznes konsalting departamenti direktori Asqar Obidov, loyihasi menejeri Gulnara Moldaxmetov, maslahatchilar Kamola Zokirova, Kamila Yusupova, Fariza Negmatova, Albert Galimovlar ishtirok etdilar.
Uchrashuvda loyihaning joriy bosqichlari, maqsadli operatsion modelni tanlash strategiyasi muhokama qilindi. Jumladan, Moliya vazirligining hududiy boshqarmasi tomonidan DMB axborot tizimida mavjud xatolarni bartaraf etish, joriy qog'oz hujjat aylanishini raqamlashtirish, Moliya vazirligining axborot tizimlarini optimallashtirish va ularni vazirlik va hududiy idoralar funksiyalarini takomillashtirish va yaxshilash uchun boshqa tuzilmalarning axborot tizimlari bilan integratsiya qilish bo'yicha takliflar taqdim etildi.
EY xodimlari taqdim etilgan takliflar bo'yicha o'zlarining og'zaki sharhlarini berdilar va ularning ayrimlarini yuqori darajadagi muhokamalarga taklif qilishdi. Shuningdek, Ernst & Young kompaniyasi tomonidan Zangiota tumani hududiy boshqarmasida joriy ish va biznes-jarayonlarni tashkil etish bo'yicha ekspert baholanib, boshqaruv xodimlarining kundalik asosda yuzaga kelgan muammolar muhokama qilindi.

Очередная встреча с представителями компании Ernst & Young
В Зангиатинском территориальном управлении Министерства Финансов состоялась встреча представителей компании Ernst&Young и рабочей группы проекта оптимизации бизнес-процессов Министерства Финансов.
Со стороны Ernst&Young на встрече участвовали: Партнёр практики Консалтинга в Узбекистане Рута Макаревичуте, Директор департамента Бизнес Консалтинга в Узбекистане Аскар Обидов, менеджер проекта Гульнара Молдахметова, консультанты Камола Закирова, Камила Юсупова, Фариза Негматова, Альберт Галимов.
В ходе встречи были обсуждены текущие этапы проекта, стратегия выбора целевой операционной модели. В том числе, со стороны территориального управления Министерства Финансов были представлены предложения по устранению существующих ошибок в информационной системе УГФ, цифровизации текущего бумажного документооборота, оптимизации информационных систем Министерства Финансов и их интеграции с информационными системами других структур для усовершенствования и улучшения функциональности Министерства и территориальных ведомств.
Сотрудники EY дали свои устные комментарии по представленным предложениям и предложили вынести некоторые из них на более высокий уровень обсуждения. Также со стороны компании Ernst&Young была дана экспертная оценка текущей организации работы и бизнес-процессов в территориальном управлении Зангиатинского района, были обсуждены проблемы, с которыми сталкиваются сотрудники управления на ежедневной основе.
Специалисты обеих сторон отметили высокий уровень сотрудничества и вовлеченности, а также выразили желание поддержания тесной коммуникации для достижения всех целей, поставленных в рамках проекта.