Gretsiya Elchisi bilan uchrashuv
2021-yilning 8-sentabr kuni O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vaziri o‘rinbosari G‘ayrat Fozilov  Gretsiya Respublikasining Favqulodda va Muxtor Elchisi (qarorgohi Moskva shahrida joylashgan) Yekaterini Nassika bilan uchrashuv o‘tkazdi.
G‘.Fozilov Elchini yuqori va mas’uliyatli lavozimga tayinlangani bilan tabrikladi va uning faoliyatiga muvaffaqiyat tiladi.
Suhbat chog‘ida siyosiy, savdo-iqtisodiy, ta’lim, madaniy-gumanitar va turizm sohalarida O‘zbekiston-Gretsiya munosabatlarining hozirgi holati va istiqbollari muhokama qilindi.
Turli darajadagi bo‘lajak tadbirlar jadvali, jumladan, vazirliklararo siyosiy maslahatlashuvlarning navbatdagi davrasini o‘tkazish masalasi ko‘rib chiqildi.

Встреча с Послом Греции
8 сентября 2021 года заместитель Министра иностранных дел Республики Узбекистан Гайрат Фозилов провел встречу с Чрезвычайным и Полномочным Послом Греческой Республики с резиденцией в г.Москве Екатерини Нассикой.
Г.Фозилов поздравил Посла с назначением на высокий и ответственный пост и пожелал ей успешной работы.
В ходе беседы обсуждены текущее состояние и перспективы узбекско-греческих отношений в политической, торгово-экономической, образовательной, культурно-гуманитарной и туристической сферах.
Стороны рассмотрели график предстоящих мероприятий на различных уровнях, в том числе проведение очередного раунда межмидовских политических консультаций.