O‘zkomnazorat hamda Rossiya Federatsiyasi Aloqa, axborot texnologiyalari va ommaviy axborot vositalari sohasida nazorat bo‘yicha Federal xizmati rahbarlarining muloqoti
2021-08-25 | Siyosat
2021-yil 24-avgust kuni O‘zbekiston Respublikasi Axborotlashtirish va telekommunikatsiyalar sohasida nazorat bo‘yicha Davlat inspeksiyasi va Aloqa, axborot texnologiyalari va ommaviy axborot vositalari sohasida nazorat bo‘yicha Federal xizmati (Rossiya Federatsiyasi) rahbarlari, bo‘lim boshliqlari o‘rtasidagi videokonferensaloqa tizimi orqali muloqot amalga oshirildi.
Tadbirda tomonlar o‘zaro hamkorlik ishlarini amalga oshirish masalalarini muhokama qildilar. Xususan, aloqa va axborot texnologiyalari sohasida nazorat faoliyatini amalga oshirish, bu yo‘nalishda me’yoriy-huquqiy hujjatlar, standartlar, me’yoriy hujjatlar ishlab chiqishda o‘zaro tajriba almashish kabi masalalar muhokama qilindi.
Muloqot so‘ngida ikkala idora rahbarlari ham shunday formatda o‘zaro uchrashuvlar, muloqotlarni muntazam ravishda o‘tkazishni kelishib oldi.
2021-yil 22-iyun kuni Moskva shahrida O‘zbekiston va Rossiya Hukumatlari rahbarlari darajasidagi Qo‘shma komissiyaning 2-yig‘ilishi bo‘lib o‘tgan, mazkur yig‘ilishda O‘zkomnazorat hamda Rossiya Federatsiyasining Aloqa, axborot texnologiyalari va ommaviy axborot vositalari sohasida nazorat bo‘yicha Federal xizmati o‘rtasida memorandum imzolangan.

Состоялся диалог между руководителями Государственной инспекции «Узкомназорат» и Федеральной службы по надзору в сфере связи, информационных технологий и массовых коммуникаций Российской Федерации
2021-08-25 | Политика
24 августа 2021 года состоялась видеоконференция с участием руководителей и начальников подразделений Государственной инспекции «Узкомназорат» и Федеральной службы по надзору в сфере связи, информационных технологий и массовых коммуникаций Российской Федерации.
На мероприятии стороны обсудили вопросы двухстороннего сотрудничества. В частности, обсуждались вопросы обмена опытом по надзорной деятельности в области связи и информационных технологий, обмена опытом по разработке нормативных актов, стандартов в данной сфере.
По итогам встречи руководители обоих ведомств договорились проводить регулярные встречи, общения в данном формате.
Ранее, 22 июня 2021 года в Москве состоялось 2-е заседание Совместной комиссии на уровне глав правительств Республики Узбекистан и Российской Федерации, на котором был подписан Меморандум о взаимодействии между Государственной инспекции «Узкомназорат» и Федеральной службой по надзору в сфере связи, информационных технологий и массовых коммуникаций Российской Федерации.
Источник: Государственная инспекция по надзору в сфере связи, информатизации и телекоммуникационных технологий