Islom taraqqiyot banki Boshqaruvchilar Kengashining yillik yig'ilishiga tayyorgarlik ko'rish ustuvor vazifalar sirasiga kiradi
2021-08-24 | Iqtisodiyot
Islom taraqqiyot banki (ITB) Boshqaruvchilar Kengashining Yillik anjumaniga tayyorgarlik ko'rish bo'yicha Tashkiliy qo'mita yig'ilishi bo'lib o'tdi. Yig'ilish O'zbekiston Respublikasi Bosh vazirining o'rinbosari – investitsiyalar va tashqi savdo vaziri, O'zbekiston tomonidan ITB Boshqaruvchisi S.Umurzakov rahbarligida o'tkazildi.
Yig'ilish davomida anjumanga tayyorgarlik ko'rish bo'yicha chora-tadbirlarning amalga oshirilishi ko'rib chiqildi – Tashkiliy qo'mitaning tegishli kichik ishchi guruhlari rahbarlari bajarilgan ishlar yuzasidan hisobot va turli yo'nalishlarda tashkiliy masalalarni hal etishning bugungi holati haqida ma'lumot berdilar.
Mamlakatimizning xalqaro maydondagi imijini mustahkamlash, ITB Guruhi va boshqa rivojlanish hamkorlari bilan munosabatlarni yanada chuqurlashtirish nuqtai nazaridan tadbirni yuqori tashkiliy va mazmun jihatidan yuqori saviyada o'tkazish muhimligi ta'kidlandi.
Tadbir ishtirokchilari va mehmonlarining xavfsizligini ta'minlash maqsadida ko'zda tutilgan barcha sanitariya-epidemiologiya tadbirlariga rioya etish zarurligi alohida ta'kidlandi.
Shuningdek, uchrashuv davomida hal etilishi tegishli vazirlik va idoralarning o'zaro muvofiqlashtirilgan hamkorligini talab etuvchi bir qator masalalar ko'rib chiqildi. Ularni muhokama etish davomida o'zaro hamkorlik algoritmlari ishlab chiqildi va mas'ul rahbarlarga manzilli ko'rsatmalar berildi.

Подготовка к проведению Ежегодного заседания Совета Управляющих Исламского банка развития – в числе приоритетных задач
2021-08-24 | Экономика
Организационного комитета по подготовке к проведению Ежегодного заседания Совета Управляющих Исламского банка развития (ИБР). Заседание прошло под руководством заместителя Премьер-министра – министра инвестиций и внешней торговли Республики Узбекистан, Управляющего ИБР от Узбекистана С.Умурзакова.
В ходе заседания был рассмотрен ход реализации мер по подготовке к мероприятию – руководители соответствующих рабочих подгрупп Организационного комитета доложили о проведенной работе и представили информацию о текущем состоянии проработки вопросов организационного характера по различным направлениям.
Подчеркнута важность проведения мероприятия на высоком организационном и содержательном уровне в контексте укрепления имиджа страны на международной арене и дальнейшего углубления сотрудничества с Группой ИБР и другими партнерами по развитию.
В отдельном порядке была подчеркнута необходимость соблюдения всех предусмотренных санитарно-эпидемиологических мер в целях обеспечения безопасности участников и гостей мероприятия.
Также в ходе заседания был озвучен ряд вопросов, решение которых требует скоординированного взаимодействия соответствующих министерств и ведомств. В ходе обсуждения были выработаны алгоритмы взаимодействия, а ответственным руководителям даны адресные поручения.