O‘zbekiston energetika vazirligi QTE sohasidagi umumiy quvvati 1200 MVt bo‘lgan tenderlarni yakunlash yoki eʼlon qilish bosqichidagi loyihalarning qisqa ro‘yxatini eʼlon qildi
2021-08-16 | Iqtisodiyot
O‘zbekiston energetika vazirligi qayta tiklanuvchi energiya (QTE ) sohasidagi tenderlar yakunlanish va eʼlon qilish bosqichidagi loyihalarning qisqa ro‘yxatini eʼlon qildi.
Energetika vazirligi matbuot xizmatidan maʼlum qilishlaricha, quyidagi loyihalar tender yakunlanish bosqichida:
1. Qoraqalpog‘iston Respublikasida quvvati 100 MVt bo‘lgan shamol elektr stansiyasi qurilishi.
Tender eʼlon qilish bosqichidagi loyihalar:
1. Buxoro, Xorazm va Namangan viloyatlarida umumiy quvvati 500 MVt bo‘lgan quyosh fotoelektr stansiyalarini qurish.
2. Qashqadaryo va Farg‘ona viloyatlarida umumiy quvvati 400 MVt bo‘lgan quyosh fotoelektr stansiyalarini qurish.

Минэнерго Узбекистана представило краткий список проектов в области ВИЭ общей мощностью 1200 МВт, которые находятся на стадии завершения тендерных торгов или их объявления
Министерство энергетики Узбекистана представило краткий список проектов в области возобновляемых источников энергии (ВИЭ), которые находятся на стадии завершения тендерных торгов, а также на стадии объявления тендерных торгов.
По информации пресс-службы Минэнерго, проект на стадии завершения тендерных торгов:
1. Строительство ветровой электростанции мощностью 100 МВт в Республике Каракалпакстан.
Проекты на стадии объявления тендерных торгов:
1. Строительство фотоэлектрических станций общей мощностью 500 МВт в Бухарской, Хорезмской и Наманганской областях.
2. Строительство фотоэлектрических станций общей мощностью 400 МВт в Кашкадарьинской и Ферганской областях.