O‘zbekiston tashqi ishlar vaziri AQSh diplomatlarini qabul qildi
Tashqi ishlar vazirligi manbasiga ko‘ra, suhbat chog‘ida O‘zbekiston-AQSh hamkorligining ayrim jihatlari va bo‘lajak qo‘shma tadbirlar jadvali ko‘rib chiqildi. Tomonlar, shuningdek, xalqaro va mintaqaviy siyosatning dolzarb masalalari yuzasidan fikr almashdi.
Uchrashuvda AQSh Xalqaro taraqqiyot agentligining (USAID) O‘zbekistondagi missiyasi rahbari etib tayinlangan Mikela Meridit va AQSh elchisining yangi o‘rinbosari Pol Polites ishtirok etdi.
Eslatib o‘tamiz, 4-avgust kuni Tashqi ishlar vazirligida narkotik moddalarning noqonuniy aylanishi va uyushgan jinoyatchilikka qarshi kurashda hamkorlik qilish to‘g‘risida O‘zbekiston-AQSh hukumatlararo hujjatlarini imzolash marosimi bo‘lib o‘tgan edi.

The Minister of Foreign Affairs of Uzbekistan received American diplomats
Yesterday, Minister of Foreign Affairs of Uzbekistan Abdulaziz Kamilov has received Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the United States to Uzbekistan Daniel Rosenblum
According to Uzbekistan MFA, the parties considered certain aspects of Uzbekistan – American cooperation and the schedule of the upcoming joint events. The sides also exchanged views on the current issues of international and regional politics.
The meeting was also attended by the newly appointed USAID Uzbekistan Mission Director Mikaela Meredith and Deputy Chief of Mission at the U.S. Embassy in Uzbekistan Paul Poletes.