Samarqand viloyatida “Bir million dasturchi” loyihasi doirasida faol o‘qituvchilar taqdirlandi
“One Million Uzbek Coders” loyihasi doirasida uzbekcoders.uz platformasi orqali umumta’lim maktablari Informatika fani o‘qituvchilari uchun o‘tkazilgan tanlov o‘z yakuniga yetdi va tanlov natijasiga muvofiq TOP-100 ta o‘qituvchilar ro‘yxatiga kirgan Samarqand viloyatidan 6 nafar  o‘qituvchilar taqdirlandi.
“Informatika va axborot texnologiyalari” fani o‘qituvchilarini taqdirlash “IT Park Samarqand filiali”da o‘tkazildi. Tadbirda Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligi Samarqand viloyati hududiy boshqarmasi boshlig‘i, Viloyat xalq ta’limi boshqarmasi boshlig‘i, “IT-PARK” ning Samarqand filiali xodimlari ishtirok etdi.
“Bir million dasturchi” loyihasi doirasida o‘quv kurslarini muvaffaqiyatli yakunlagan ushbu “Informatika va axborot texnologiyalari” fani o‘qituvchilariga Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligi tomonidan diplom hamda pul mukofotlari  topshirildi.

В Самаркандской области состоялась церемония награждения лучших учителей в рамках проекта «Один миллион программистов»
Завершился конкурс среди преподавателей по предмету «Информатика и информационные технологии» в рамках проекта «Один миллион программистов». В соответствии с результатами, был определен Топ-100 учителей, показавших наилучшие результаты по подготовке учеников в рамках проекта «Один миллион программистов», в том числе 6 преподавателей из Самаркандской области.
Церемония награждения учителей, показавших наилучшие результаты по подготовке учеников в рамках проекта «Один миллион программистов», состоялась в Самаркандском филиале IT Park.
В мероприятии приняли участие руководители управления Министерства по развитию информационных технологий и коммуникаций по Самаркандской области, областного управления народного образования, Самаркандского филиала IT Park.
Преподавателям, показавшим наилучшие результаты по подготовке учеников в рамках проекта «Один миллион программистов», были вручены дипломы и памятные призы со стороны Министерства по развитию информационных технологий и коммуникаций.