Qo‘mondon eng ilg‘or mutaxassislarni taqdirladi
Joriy yilning 15-21-avgust kunlari Mudofaa vazirligi qo‘shinlarida «Men g‘olib» shiori ostida «Eng ilg‘or mutaxassis» ko‘rik-tanlovi o‘tkaziladi. Unda ishtirok etish uchun Markaziy harbiy okrug qo‘shinlarida 24 ta yo‘nalish bo‘yicha eng ilg‘orlar saralab olindi.
Markaziy harbiy okrug qo‘shinlari qo‘mondoni polkovnik Oybek Saidov o‘zining bilim va mahorati hamda jangovar qobiliyatini to‘liq namoyon etgan holda okrug bosqichida g‘olib bo‘lgan va bugungi kunda Mudofaa vazirligi bosqichiga tayyorgarlik ko‘rayotgan jamoalarni munosib rag‘batlantirdi.
Shuningdek, okrug qo‘shinlari qo‘mondoni o‘z so‘zida bu kabi musobaqalar harbiy xizmatchilarning o‘zaro kuch, salohiyat va kasb mahoratini sinovdan o‘tkazishi, yoshlar qalbida ona Vatanga bo‘lgan muhabbat, harbiy xizmatga esa havas uyg‘otishini ta’kidlab, jamoalarni yuqori shohsupani egallashi uchun samimiy tilaklar ila ruhlantirdi.
Bu haqda Markaziy harbiy okrug matbuot xizmati xabar berdi.
Ma’lumot uchun, joriy yil Markaziy harbiy okrugning “Forish” tog‘ poligonida “Xavfsiz marshrut”, “Muhandislik formulasi”, “Harbiy-tibbiy estafeta”, “Dala oshxonasi”, “Kattaqo‘rg‘on” dala-o‘quv maydonida “Artilleriya olovi ustasi” hamda “Musaffo osmon”, “Baxmal” dala o‘quv maydonida esa “Qutb yulduzi” bahslari o‘tkazilishi rejalashtirilgan.

Командующий наградил самых передовых специалистов
С 15 по 21 августа текущего года в войсках Министерства обороны под девизом «Я – победитель» будет проходить конкурс «Самый передовой специалист». Для участия в нем в войсках Центрального военного округа были отобраны лучшие специалисты 24 направлений.
Командующий войсками Центрального военного округа полковник Ойбек Саидов достойно наградил команды, ставшие победителями в окружном этапе конкурса, проявившие свои высокие знания и боевую подготовку. Теперь эти команды готовятся к участию в этапе Министерства обороны.
Командующий отметил, что такие соревнования испытывают силы, потенциал и профессионализм военнослужащих, способствуют повышению чувства преданности и любви к Родине, интереса к военному делу. Он пожелал высоких побед участникам конкурса.
Об этом сообщила пресс-служба Центрального военного округа.
Для справки: в текущем году на горном полигоне «Фориш» Центрального военного округа планируется проведение соревнований «Безопасный маршрут», «Инженерная формула», «Военно-медицинская эстафета», «Полевая кухня», на полигоне «Каттакурган» – соревнований «Мастер артиллерийского огня» и «Чистое небо», на учебно-полевом полигоне «Бахмал» – соревнования «Полярная звезда».