Markaziy Osiyo tashqi ishlar vazirliklari rahbarlarining norasmiy uchrashuvi to‘g‘risida
Toshkentda "Markaziy va Janubiy Osiyo: mintaqaviy bog‘liqlik. Tahdidlar va imkoniyatlar" xalqaro konferensiyasi doirasida Markaziy Osiyo mamlakatlari tashqi ishlar idoralari rahbarlarining norasmiy uchrashuvi bo‘lib o‘tdi.
Tadbirda Qozog‘iston Respublikasi Bosh vazirining o‘rinbosari – Tashqi ishlar vaziri Muxtor Tleuberdi, Tojikiston Respublikasi Tashqi ishlar vaziri Sirojiddin Muhriddin, Turkmaniston Vazirlar Mahkamasi raisining o‘rinbosari – Tashqi ishlar vaziri Rashid Meredov, O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vaziri Abdulaziz Kamilov, shuningdek, Qirg‘iziston Respublikasi Tashqi ishlar vazirining birinchi o‘rinbosari Nuran Niyazaliyev ishtirok etdi.
Tomonlar Markaziy Osiyo davlatlari rahbarlarining Turkmanistonda bo‘lib o‘tadigan navbatdagi Maslahat uchrashuviga tayyorgarlik bilan bog‘liq masalalarni, shu jumladan, davlat rahbarlari ko‘rib chiqishi uchun taqdim etiladigan qo‘shma hujjatlar loyihalarini muhokama qildilar.

О неформальной встрече глав МИД стран Центральной Азии
Ташкенте в рамках Международной конференции «Центральная и Южная Азия: региональная взаимосвязанность. Вызовы и возможности» состоялась неформальная встреча руководителей внешнеполитических ведомств стран Центральной Азии.
В мероприятии приняли участие заместитель Премьер-министра - Министр иностранных дел Республики Казахстан Мухтар Тлеуберди, Министр иностранных дел Республики Таджикистан Сирожиддин Мухриддин, заместитель Председателя Кабинета Министров - Министр иностранных дел Туркменистана Рашид Мередов, Министр иностранных дел Республики Узбекистан Абдулазиз Камилов, а также первый заместитель Министра иностранных дел Кыргызской Республики Нуран Ниязалиев
Стороны обсудили вопросы, связанные с подготовкой к очередной Консультативной встрече Глав государств Центральной Азии в Туркменистане, в том числе проекты вносимых на рассмотрение Глав государств совместных документов.