“Bir makon, bir yo‘l” tashabbusi doirasidagi xalqaro konferensiyada ishtirok etish to‘g‘risida
2021-yil 23-iyun kuni O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vaziri Abdulaziz Kamilov onlayn shaklda “Bir makon, bir yo‘l” tashabbusi doirasida Osiyo-Tinch okeani mintaqasi davlatlari hamkorligi bo‘yicha “Iqtisodiy rivojlanish uchun epidemiyaga qarshi hamkorlikni mustahkamlash” mavzusidagi yuqori darajali xalqaro konferensiyada ishtirok etadi.
Ushbu makromintaqa tashqi siyosat idoralari rahbarlari hamda qator xalqaro tashkilotlar vakillari ishtirok etadigan tadbirda Osiyo-Tinch okeani mintaqasi hududida koronavirus pandemiyasi oqibatlarini tezroq bartaraf etish, savdo-iqtisodiy aloqalarni qayta tiklash va uning o‘sish sur’atlarini ta’minlashga qaratilgan hamkorlikning dolzarb masalalarini muhokama qilish rejalashtirilgan.

Об участии в международной конференции в рамках «Один пояс, один путь»
23 июня 2021 года Министр иностранных дел Республики Узбекистан Абдулазиз Камилов в онлайн формате примет участие в Международной конференции высокого уровня по взаимодействию стран Азиатско-Тихоокеанского региона в рамках «Один пояс, один путь» на тему «Укрепление противоэпидемического сотрудничества в интересах экономического развития».
На мероприятии с участием глав внешнеполитических ведомств стран указанного макрорегиона, а также представителей ряда международных организаций планируется обсудить актуальные вопросы сотрудничества, направленного на скорейшее преодоление последствий пандемии коронавируса, восстановление и обеспечение роста торгово-экономического взаимодействия на пространстве АТР.