Prezident maktabining ilk qaldirg‘ochlari
Namangan shahri Davlatobod tumanida joylashgan Prezident maktabi bitiruvchilari uchun “So‘nggi qo‘ng‘iroq” bayram tadbiri bo‘lib o‘tdi.
Tadbirda viloyat hokimi Sh. Abdurazzoqov, shahar va tuman hokimlari, bir qator tashkilot, muassasalar rahbarlari, maktab rahbariyati va o‘quvchilari, ularning ota-onalari ishtirok etdi.
"So‘nggi qo‘ng‘iroq" tadbiri ko‘tarinki ruhda o‘tdi. Zero, Prezident maktabi bitiruvchilarining yutuq va muvaffaqiyatlari zalvorli bo‘ldi. Ilk qaldirg‘ochlar jahon va O‘zbekistonning nufuzli oliygohlari va ularning filiallariga o‘qishga qabul qilindi. Quvonarlisi, ularning aksariyati grant asosida tahsil oladi.
Yoshlarimizga omad va zafarlar yor bo‘lsin! Sizlardan umidimiz katta! Vatanimiz taraqqiyotiga munosib hissa qo‘shadigan fidoyilar qatorida bo‘lishingizni tilaymiz!
Prezident maktabini 24 nafar o‘quvchi tamomladi. Ularning 21 nafari IELTS hamda 6 nafari SAT imtihonlarini topshirib yuqori natijalarga erishdi. Shuningdek, 3 nafar o‘quvchi iyun oyida IELTS til bilish darajasini aniqlash testlarini topshirish uchun ro‘yxatdan o‘tgan.
O‘quvchilarning 13 nafari mamlakatimizdagi xorijiy oliy ta’lim muassasalarida o‘z hisobidan ta’lim olishni davom ettiradi. Shuningdek, 10 nafar o‘quvchi “El-yurt umidi” umid jamg‘armasi davlat grantiga hujjat topshirgan, natijalar e’lon qilinishi kutilmoqda. 1 nafar o‘quvchi 100 foizlik grant yutgan va tahsilni xorijda davom ettiradi.

Успехов вам, первые выпускники Президентской школы!
В Давлатабадском районе города Намангана состоялся последний звонок для выпускников Президентской школы.
В мероприятии приняли участие хоким области Ш.Абдураззоков, хокимы города и района, руководители ряда организаций и учреждений, руководство школы, учащиеся и их родители.
Последний звонок прошел в приподнятом настроении. За время учебы выпускники Президентской школы добились немалых успехов. Они поступили в престижные вузы мира и Узбекистана. Отрадно, что большинство из них будут получать высшее образование на грантовой основе.
Президентскую школу окончили 24 учащихся. 21 из них сдал экзамены IELTS и шесть – SAT. Кроме того, трое из учащихся зарегистрировались на сдачу IELTS в июне.
13 из выпускников продолжат обучение за свой счет в филиалах зарубежных вузов в нашей стране, 10 – подали документы на получение государственного гранта фонда «El-yurt umidi» и ждут объявления результатов. Один выпускник выиграл 100-процентный грант и продолжит обучение за рубежом.
Желаем нашей молодежи удачи в жизни и успехов в учебе! Мы возлагаем на вас большие надежды и хотели бы, чтобы вы стали достойными людьми, которые внесут свой вклад в процветание нашей Родины!