Turizm va sport vazirligi tasarrufidagi texnikum va kollejlarda bitiruvchilar uchun “ochiq eshiklar kuni” tashkil etildi
2021-06-08 | Sport
Turizm va sport vazirligi tasarrufidagi texnikum va kollejlarda “ochiq eshiklar kuni” o‘tkazilmoqda.
Tadbirlarda joylardagi bosh boshqarmalar, turizm va xizmat ko‘rsatish sohasi vakillari, xalq ta’limi, madaniyat vazirliklarining hududiy boshqarmalari mutasaddilari, Yoshlar ishlari agentligi va bir qator tashkilotlar mutaxassislari ishitok etishdi.
Tadbirlardan ko‘zlangan asosiy maqsad kelajakda turizm sohasida kadrlar tayyorlash uchun iqtidorli maktab bitiruvchilarini ta’lim muassasalariga keng jalb qilish, yoshlarda turizm sohasiga qiziqish uyg‘otish, bitiruvchi talabalarni kelajakda ish bilan ta’minlash, o‘quvchilarning nazariy bilimlarini amaliyot bilan integratsiyasini yo‘lga qo‘yishdan iborat.
Uchrashuvlar davomida ishtirokchilarga ta’lim muassasalari tomonidan kasbga yo‘naltiruvchi taqdimotlar, roliklar, flayerlar, risolalar va boshqa materiallar taqdim qilindi.

Организованы «дни открытых дверей» для выпускников техникумов и колледжей при Министерстве туризма и спорта
2021-06-08 | Спорт
В техникумах и колледжах при Министерстве туризма и спорта проводятся совместные мероприятия, посвященные ко «дню открытых дверей».
На мероприятиях участвуют представители главных управлений на местах, экспертов сферы туризма и услуг, ответственных лиц региональных управлений министерств народного образования и культуры, специалистов Агентства по делам молодежи и ряда организаций.
Основной целью мероприятий является широкое привлечение в будущем талантливых выпускников школ к образовательным учреждениям по подготовке кадров в сфере туризма, пробуждение интереса молодежи к туризму, дальнейшее обеспечение их работой, налаживание интеграции теоретических знаний учащихся с практикой.
В ходе встреч образовательными учреждениями представлены участникам профилированные презентации, ролики, буклеты и другие наглядные материалы.