2021-05-04 | Siyosat
2021-yilning 4-may kuni O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vaziri Abdulaziz Kamilov “Dunyo” axborot agentligi xodimlari bilan uchrashuv o‘tkazdi. Muloqot davomida Vazir agentlik jamoasini jurnalistika sohasidagi XV “Oltin qalam” milliy mukofoti uchun xalqaro tanlovning Gran-pri mukofotini qo‘lga kiritgani bilan tabrikladi.
Qayd etilganidek, bunday yuksak mukofot bilan “Dunyo” AAning taqdirlanishi, eng avvalo, Agentlik tomonidan keng jamoatchilikni O‘zbekistonda amalga oshirilayotgan islohotlar, respublikamiz ichki va tashqi siyosatining ustuvor yo‘nalishlari, mamlakatning turli sohalardagi yutuqlari to‘g‘risida xabardor qilishdagi faoliyatiga berilgan yuqori bahodan dalolat beradi.

Министр иностранных дел Республики Узбекистан Абдулазиз Камилов поздравил коллектив ИА «Дунё»
4 мая 2021 года Министр иностранных дел Республики Узбекистан Абдулазиз Камилов провел встречу с коллективом Информационного агентства «Дунё» МИД РУ. В ходе диалога Министр поздравил коллектив Агентства с получением Гран-при Международного конкурса на ХV Национальную премию «Олтин қалам» в области журналистики.
Отмечалось, что присужденiye ИА «Дунё» столь высокой награды свидетельствuyeт о высокой оценке деятельности Агентства по информированию широкой общественности о проводимых в Узбекистане преобразованиях‚ приоритетах внутренней и внешней политики республики‚ достижениях страны в различных сферах.
Министр пожелал коллективу Агентства новых успехов и обозначил конкретные задачи по дальнейшему повышению эффективности работы ИА «Дунё».