O'zbekiston va Shri-Lanka sayyohlik sohasidagi hamkorlik mustahkamlamoqda
2021-yilning 21-aprel kuni O'zbekiston Respublikasi Turizm va sport vazirligi binosida Shri-Lanka Demokratik Sotsialistik Respublikasining O‘zbekistondagi favqulodda va muxtor elchisi M. D. Lamavansa bilan uchrashuv bo'lib o'tdi.
Uchrashuvda O'zbekistonning xususiy sayyohlik tashkilotlari assotsiatsiyasi va Shri-Lanka yo'nalishida faoliyat yuritadigan yetakchi sayyohlik kompaniyalari vakillari ham ishtirok etishdi.
Tadbir ishtirokchilari turizmning ustuvor yo'nalishlari bo'yicha hamkorlikni kengaytirish masalalarini muhokama qildilar, O'zbekiston va Shri-Lankaning turistik salohiyati, jozibali yo'nalishlari va sayyohlik mahsulotlari bilan tanishdilar.
Uchrashuv yakunida ikki mamlakat uchun sayyohlik sohasidagi ikki tomonlama qonunchilik bazasini mustahkamlash, O'zbekiston xususiy turizm tashkilotlari assotsiatsiyasi va Shri-Lankaning turizmni rivojlantirish byurosi a'zolari o'rtasida ishbilarmonlik aloqalarini kengaytirish, veb-seminarlar va biznesni tashkil etish to'g'risidagi kelishuvga erishildi.

Uzbekistan and Sri Lanka strengthen cooperation in the field of tourism
On April 21, 2021, a meeting with the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Democratic Socialist Republic of Sri Lanka was held at the Ministry of Tourism and Sports of the Republic of Uzbekistan in the Republic of Uzbekistan M.D. Lamavansa.
The meeting was also attended by representatives of the Association of Private Travel Organizations of Uzbekistan and leading travel companies operating in the direction of Sri Lanka.
The participants of the meeting discussed issues of enhancing cooperation in priority areas of tourism, got acquainted with the tourism potential, attractive routes and tourism products of Uzbekistan and Sri Lanka.
Following the meeting, an agreement was reached on strengthening the bilateral legal framework in the field of tourism, expanding business contacts between members of the Association of Private Tourism Organizations of Uzbekistan and the Bureau for the Promotion of Tourism of Sri Lanka, organizing webinars and business meetings for representatives of the tourism industry of the two countries.