AQShning O'zbekistondagi Favqulodda va muxtor elchisi bilan uchrashuv
Joriy yilning 22-aprel kuni O'zbekiston Respublikasi moliya vaziri Timur Ishmetov va AQShning O'zbekiston Respublikasidagi Favqulodda va Muxtor elchisi Daniel Rosenblum bilan uchrashuv bo'lib o'tdi.
Uchrashuvda Daniel Rosenblumga O'zbekiston Respublikasi Prezidentining “Kapital bozorini yanada rivojlantirish chora-tadbirlari to’g’risida” PF-6207-son Farmoniga asosan O'zbekistonda kapital bozorini rivojlantirish bo’yicha so’nggi islohotlar va istiqboldagi rejalar bo’yicha axborot berildi.
Kapital bozorini rivojlantirish iqtisodiyotni uzoq muddatli moliyaviy resurslar bilan ta'minlashi va barqaror iqtisodiy o'sishni ta'minlashga qaratilgan makroiqtisodiy siyosatning eng muhim elementi ekanligi ta’kidlandi. Yig'ilishda, shuningdek, kapital bozorini rivojlantirish uchun AQSh hukumatining texnik yordami bo’yicha asosiy yo’nalishlar kelishib olindi.

Meeting with the US Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary
On April 22, this year, the Minister of Finance of the Republic of Uzbekistan Timur Ishmetov met with the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the United States to the Republic of Uzbekistan Daniel Rosenblum.
At the meeting, Daniel Rosenblum was informed about the latest reforms and long-term plans for the development of the capital market in Uzbekistan in accordance with the Decree of the President of the Republic of Uzbekistan No. UP-6207 “On measures for the further development of the capital market”. It was emphasized that the development of the capital market provides the economy with long-term financial resources and is an essential element of macroeconomic policy aimed at ensuring sustainable economic growth. The meeting also agreed on the main directions of the US government's technical assistance for the development of the capital market.