AQShning O'zbekistondagi Favqulodda va muxtor elchisi bilan uchrashuv
Joriy yilning 22-aprel kuni O'zbekiston Respublikasi moliya vaziri Timur Ishmetov va AQShning O'zbekiston Respublikasidagi Favqulodda va Muxtor elchisi Daniel Rosenblum bilan uchrashuv bo'lib o'tdi.
Uchrashuvda Daniel Rosenblumga O'zbekiston Respublikasi Prezidentining “Kapital bozorini yanada rivojlantirish chora-tadbirlari to’g’risida” PF-6207-son Farmoniga asosan O'zbekistonda kapital bozorini rivojlantirish bo’yicha so’nggi islohotlar va istiqboldagi rejalar bo’yicha axborot berildi.
Kapital bozorini rivojlantirish iqtisodiyotni uzoq muddatli moliyaviy resurslar bilan ta'minlashi va barqaror iqtisodiy o'sishni ta'minlashga qaratilgan makroiqtisodiy siyosatning eng muhim elementi ekanligi ta’kidlandi. Yig'ilishda, shuningdek, kapital bozorini rivojlantirish uchun AQSh hukumatining texnik yordami bo’yicha asosiy yo’nalishlar kelishib olindi.

Встреча с чрезвычайным и Полномочным послом США
22 апреля текущего года состоялась встреча министра финансов Республики Узбекистан Тимура Ишметова с Чрезвычайным и Полномочным Послом США в Республике Узбекистан Даниэлем Розенблюмом.
На встрече Даниэль Розенблюм был проинформирован о последних реформах и перспективных планах по развитию рынка капитала в Узбекистане в соответствии с Указом Президента Республики Узбекистан № УП-6207 “О мерах по дальнейшему развитию рынка капитала”.
Подчеркивалось, что развитие рынка капитала обеспечивает экономику долгосрочными финансовыми ресурсами и является важнейшим элементом макроэкономической политики, направленной на обеспечение устойчивого экономического роста. На встрече также были согласованы основные направления технической помощи правительства США для развития рынка капитала.