Qirg‘iz Respublikasi hukumati rahbari “IT Park” majmuasida bo‘ldi
Qirg‘iz Respublikasi Bosh vaziri Ulug‘bek Maripov O‘zbekiston Respublikasi Bosh vaziri Abdulla Aripov hamrohligida poytaxtimizdagi “IT Park” majmuasiga tashrif buyurdi.
Mazkur dasturiy mahsulotlar va axborot texnologiyalari parki istiqbolli startap-loyihalarni ishga tushirish hamda ichki va tashqi bozorga chiqarishga ixtisoslashgan. Majmua rezidentlari – mamlakatimizning axborot va kommunikatsiya texnologiyalari bo‘yicha yetakchi mutaxassislari o‘z oldiga qo‘yilgan maqsadlarga erishish uchun biznes-inkubatsiya dasturlarini amalga oshirish, akseleratsiya va vensur moliyalashtirish bilan shug‘ullanadi.
Parkning asosiy vazifasi eksportga yo‘naltirilgan yangi ish o‘rinlari ochishni ko‘zda tutuvchi raqobatbardosh startap-ekotizimlar yaratishdan iborat.

Prime Minister of Kyrgyzstan visits IT Park in Tashkent
The Prime Minister of the Kyrgyz Republic Ulukbek Maripov, accompanied by the Prime Minister of the Republic of Uzbekistan Abdulla Aripov, has visited IT Park in Tashkent.
The IT Park specializes in launching promising startup projects on the domestic and foreign markets. The residents of the complex – the country's leading specialists in information and communication technologies are engaged in the implementation of business incubation, acceleration and venture financing programs.
The main task of the park is to create a competitive startup ecosystem with a focus on creating new export-oriented jobs.