Qirg‘iziston Bosh vaziri Toshkentga keldi
Toshkentda 25-26 mart kunlari O‘zbekiston Respublikasi va Qirg‘iz Respublikasi o‘rtasida ikki tomonlama hamkorlik bo‘yicha hukumatlararo qo‘shma komissiyaning navbatdagi yig‘ilishi bo‘lib o‘tadi.
Shu munosabat bilan Qirg‘iz Respublikasi Bosh vaziri Ulug‘bek Maripov bugun, 25 mart kuni mamlakatimizga keldi.
Islom Karimov nomidagi Toshkent xalqaro aeroportida yuqori martabali mehmonni O‘zbekiston Respublikasi Bosh vaziri Abdulla Aripov kutib oldi.
Tashrif dasturidan Toshkent shahridagi bir qator sanoat ob’ektlari faoliyati bilan yaqindan tanishish o‘rin olgan.
Ikki tomonlama hamkorlik bo‘yicha hukumatlararo qo‘shma komissiya yig‘ilishi yakunlari bo‘yicha hujjatlar imzolanishi ko‘zda tutilgan.

Премьер-министр Кыргызстана прибыл в Ташкент
25-26 марта в городе Ташкенте состоится очередное заседание межправительственной совместной комиссии по двустороннему сотрудничеству между Республикой Узбекистан и Кыргызской Республикой.
В этой связи сегодня, 25 марта, в нашу страну прибыл Премьер-министр Кыргызской Республики Улугбек Марипов.
В Ташкентском международном аэропорту имени Ислама Каримова высокопоставленного гостя встретил Премьер-министр Республики Узбекистан Абдулла Арипов.
Программой визита предусмотрено ознакомление с деятельностью ряда промышленных объектов в городе Ташкенте.
Предусмотрено подписание документов по итогам заседания межправительственной совместной комиссии по двустороннему сотрудничеству.