O‘zbekiston Tashqi ishlar vazirligi delegatsiyasi Tehronda O‘zbekiston-Eron siyosiy maslahatlashuvlarining 6-raundida ishtirok etadi va ikki tomonlama muzokaralar o‘tkazadi
2021-03-07 | Siyosat
O‘zbekiston tashqi ishlar vazirining o‘rinbosari Furqat Sidiqov boshchiligidagi delegatsiya 7-10 mart kunlari Eronga tashrif buyurib, tashqi ishlar vazirliklari o‘rtasidagi siyosiy maslahatlashuvlarning oltinchi raundida qatnashadi, rasmiy va ishbilarmon doiralar vakillari bilan, shuningdek, Iqtisodiy hamkorlik tashkiloti (IHT) Kotibiyatida uchrashuv va muzokaralar o‘tkazadi, deb xabar bermoqda "Dunyo" agentligi muxbiri.
Tomonlar o‘zaro hamkorlikning bugungi holati va istiqbollari, siyosiy muloqot va parlamentlararo aloqalarni kengaytirish, savdo-iqtisodiy, sarmoyaviy, moliyaviy va texnik hamkorlikni mustahkamlash, madaniy-gumanitar almashinuvni faollashtirish bo‘yicha takliflarni muhokama qilishi rejalashtirilgan.

Делегация МИД Узбекистана примет участие в 6-м раунде узбекско-иранских политических консультаций и проведет в Тегеране двусторонние переговоры
Делегация Узбекистана во главе с заместителем министра иностранных дел Фуркатом Сидиковым 7-10 марта посетит Иран для участия в шестом раунде межмидовских политконсультаций, проведения ряда встреч и переговоров с официальными лицами и представителями деловых кругов, а также в Секретариате Организации экономического сотрудничества (ОЭС), сообщает корреспондент ИА «Дунё».
Планируется, что стороны обсудят состояние и перспективы двустороннего сотрудничества, предложения по активизации политического диалога и межпарламентских связей, укрепления торгово-экономического, инвестиционного и финансово-технического взаимодействия, интенсификации культурно-гуманитарных обменов.