Yo'l harakati xavfsizligini ta'minlash borasida Yaponiya xalqaro hamkorlik agentligi (JICA) bilan konferentsiya bo'lib o'tdi
2021-03-03 | Xavfsizlik sohasi
Joriy yilning 3-mart kuni O'zbekiston Respublikasi Bosh prokuratura Akademiyasi va Ichki ishlar vazirligi Yo'l harakati xavfsizligi bosh boshqarmasi tomonidan Yaponiya xalqaro hamkorlik agentligi bilan hamkorlikda Yo'l harakati xavfsizligini ta'minlashning dolzarb muammolari va bu sohada huquqbuzarliklarning profilaktikasi mavzusidagi xalqaro ilmiy-amaliy konferentsiya tashkil etildi.
Konferentsiyadan ko'zlangan asosiy maqsad - yo'l harakati xavfsizligini ta'minlashda Yaponiya tajribasi bilan yaqindan tanishish, bu sohada O'zbekistondagi mavjud muammolarning echimi bo'yicha takliflar ishlab chiqish hamda Yaponiya xalqaro hamkorlik agentligi ko'magida ushbu faoliyatni yaxshilashga qaratilgan yirik loyihalarni amalga oshirishga oid istiqbolli masalalarni muhokama qilish hisoblanadi.
Konferentsiya davomida tomonlar yo'l harakati xavfsizligiga oid umumiy masalalar yuzasidan fikr almashdilar.
Umid qilamizki, mazkur konferentsiya Yaponiya xalqaro hamkorlik agentligi bilan kelgusidagi keng ko'lamli o'zaro hamkorlik uchun samarali poydevor bo'lib xizmat qiladi.

Проведена конференция по безопасности дорожного движения совместно с Японским агентством международного сотрудничества (JICA)
2021-03-03 | Сфера безопасности
3 марта текущего года в Академии Генеральной прокуратуры начала свою работу конференция, посвящённая проблемам безопасности дорожного движения и профилактики правонарушений, организаторами которой являются Академия Генеральной прокуратуры, Главное управление безопасности дорожного движения МВД совместно с Японским агентством международного сотрудничества (JICA).
Основная цель конференции - ознакомление и изучение опыта Японии в области безопасности дорожного движения, в первый день конференции разрабатывались предложения по решению существующих в Узбекистане проблем в этой сфере и обсуждались перспективные вопросы, связанные с реализацией крупных проектов по совершенствованию проводимых работ при содействии Японского агентства международного сотрудничества.
В ходе конференции стороны обменялись мнениями по общим вопросам безопасности дорожного движения.
Надеемся, что данная конференция послужит прочным фундаментом для дальнейшего сотрудничества с Японским агентством международного сотрудничества.