Ichki ishlar vaziri Po'lat Bobojonov Dubay politsiyasi faoliyati bilan tanishdi
Ayni vaqtda amaliy tashrif bilan Birlashgan Arab Amirliklarida bo'lib turgan O'zbekiston Respublikasi Ichki ishlar vaziri Po'lat Bobojonov bugun tashrif dasturi doirasida Dubay shahri politsiyasi rahbari, general-mayor Abdulloh Xalifa Al-Marri bilan uchrashdi.
Uchrashuvda jamoat xavfsizligini ta'minlash va jinoyatchilikka qarshi kurash sohasida ikki tomonlama hamkorlik o'rnatish hamda o'zaro tajriba almashish kabi masalalar atroflicha muhokama qilindi.
Do'stona va konstruktiv ruhda o'tgan uchrashuvdan so'ng, Dubay shahri politsiyasi tizimi faoliyati bilan tanishuv amalga oshirildi.
Jumladan, Dubay politsiya tizimida huquqni muhofaza qilish sohasi, jinoyatchilikka qarshi kurashish, jamoat xavfsizligini ta'minlash hamda har xil turdagi huquqbuzarliklarni oldini olish borasida eng zamonaviy axborot texnologiyalar va dasturiy ta'minotlardan tashkil topgan elektron politsiya, Xavfsiz va Aqlli shahar tizimlarlari, kuch va vositalarni boshqaruv markazi, kiberjinoyatlarga qarshi kurash markazi hamda Dubay shahridagi turistik ob'ektlar va tashrif buyuruvchi sayyohlar xavfsizligini ta'minlash maqsadida Dubay shahrida barpo etilgan “Aqlli politsiya maskani-Smart police station” faoliyatlari bilan tanishildi.

Minister Pulat Bobojonov met with the Dubai police
Today, Pulat Bobojonov, the Minister of Internal Affairs of Uzbekistan, on his working visit to the United Arab Emirates, met with Major General Abdullah Khalifa Al Marri, Commander-in-Chief of Dubai Police.
They discussed the concerns of bilateral cooperation in public safety and the fight against crime, and the exchange of experiences.
After the friendly and constructive meeting, the Dubai side invited our Minister to get acquainted with the Dubai Police System's activities.
The delegation explored the E-Police, Safe and Smart City Systems. These systems consist of the most modern smart technologies that cover law enforcement, combating crime, public safety, and prevention of various types of crime. Also, they have introduced to the Uzbek delegation the activities of the Center for Management of Power and Means, Center for Cybercrime and Smart Police station. The Smart Police station was established to ensure the safety of tourists and touristic objects in Dubai city.