O‘zbekiston diplomatlari Moskva viloyatidagi vatandoshlarning mehnat qilish va yashash sharoitlari bilan tanishdi
2021-02-14 | Jamiyat
Rossiyada mehnat faoliyatini yuritayotgan yurtdoshlarimizning huquqlari va qonuniy manfaatlarini himoya qilish, shuningdek, ularning ishlash va yashash sharoitlari bilan tanishish bo‘yicha vazifalarni amalga oshirish doirasida mamlakatimizning Moskvadagi elchixonasi va Bandlik va mehnat munosabatlari vazirligi huzuridagi Tashqi mehnat migratsiyasi agentligi vakillari bilan Moskva viloyatida joylashgan «Deloviye linii» («Ishbilarmonlar yo‘nalishi») transport-logistika kompaniyasi ofisida bo‘ldi, deb xabar bermoqda “Dunyo” AA muxbiri.
Elchixona maʼlumotiga ko‘ra, «Deloviye linii» kompaniyasi tashkilotlarga va jismoniy shaxslarga yuklarni tashish bo‘yicha transport-logistika xizmatlarini ko‘rsatib keladi. Ayni paytda butun Rossiya bo‘ylab kompaniyaning 240 ta bo‘limi mavjud bo‘lib, ularda 1 ming 400 dan ortiq o‘zbekistonlik mutaxassis mehnat qiladi.
Kompaniya bosh direktorining o‘rinbosari Stanislav Yershov bilan bo‘lib o‘tgan uchrashuv chog‘ida Rossiya tomonining manfaatlarini hisobga olgan holda to‘g‘ridan-to‘g‘ri ishchi kadrlar bilan taʼminlash uchun O‘zbekistonda kadrlarni tanlab olish bo‘yicha o‘zaro hamkorlik istiqbollari muhokama qilindi.
O‘zbekistonlik diplomatlar vatandoshlarning mehnat qilish va yashash sharoitlari tartiblari bilan yaqindan tanishdi.

Дипломаты Узбекистана ознакомились с условиями труда и быта сограждан в Подмосковье
11 февраля в рамках реализации задач по вопросам защиты прав и законных интересов сограждан, осуществляющих трудовую деятельность на территории России, а также для ознакомления с условиями их труда и проживания советник Посольства и генеральный консул Узбекистана совместно с представителями Агентства по внешней трудовой миграции при Министерстве занятости и трудовых отношений посетили офис транспортно-логистической компании «Деловые линии», расположенный в Московской области, сообщает корреспондент ИА «Дунё».
По информации Посольства Узбекистана в г.Москве, компания «Деловые линии» оказывает транспортно-логистические услуги по перевозке грузов организациям и частным лицам. В настоящее время по всей России расположено 240 подразделений компании, в системе которой работают более 1 400 граждан нашей страны.
В ходе встречи с заместителем генерального директора компании Станиславым Ершовым обсуждены перспективы взаимодействия с учетом заинтересованности российской стороны в организованном наборе персонала в Узбекистане напрямую для укомплектования рабочего персонала.