Xorijlik vatandoshlarimiz Alisher Navoiy xotirasiga bag‘ishlab fleshmob o‘tkazishdi
Turizmni rivojlantirish davlat qo‘mitasi tomonidan 9 fevral - Alisher Navoiy tavalludining 580 yilligi arafasida bir qator loyihalar amalga oshirilmoqda.
Shu o‘rinda, turli xorijiy davlatlar bilan hamkorlikda g‘azal mulkining sultoni bo‘lmish Alisher Navoiy tavalludi munosabati bilan keng targ‘ibot tadbirlari olib borilmoqda. Jumladan, Rossiya Federatsiyasidagi vatandoshlarimiz, “Almaz” jamoat tashkiloti tomonidan Alisher Navoiy ijodiga atab tayyorlangan maxsus videolavha taqdim etildi. Mazkur fleshmobda vatandoshlarimiz ishtirokida Navoiy qalamiga mansub ruboiy va hikmatli so‘zlar keltirilgan.

Наши зарубежные соотечественники устроили флешмоб памяти Алишера Навои
Государственный комитет по развитию туризма реализует ряд проектов в канун 9 февраля - 580-летия Алишера Навои.
В то же время в сотрудничестве с различными зарубежными странами проводится широкий спектр пропагандистских мероприятий по случаю дня рождения Алишера Навои. В частности, специальный видеоролик, посвященный творчеству Алишера Навои, представили наши соотечественники в Российской Федерации, общественная организация «Алмаз». В этом флешмобе с участием наших соотечественников были представлены рубаи и мудрые слова, написанные Навои.