2021-01-25 | Madaniyat
“O‘zbekfilm” kinostudiyasi delegatsiya Belarusga safari doirasida ushbu mamlakatda tahsil olayotgan vatandoshlar bilan uchrashdi, deb xabar bermoq “Dunyo” AA muxbiri.
O‘zbekiston elchixonasi maʼlumotiga ko‘ra, uchrashuv Belarus davlat informatika va radioelektronika universiteti binosida o‘tkazildi.
Tadbirda “O‘zbekfilm” va “Belarusfilm” o‘rtasida amalga oshirilayotgan yangi loyihalar, xususan, 2020 yilda Belarusda “Ilhaq” badiiy filmini suratga olish ishlari qanday kechgani, bugungi kunda hamkorlikda yaratilayotgan yangi filmlar haqida maʼlumot berildi.

Художественный фильм «Илхак» был показан в Беларуси
Делегация киностудии «Узбекфильм» в рамках поездки в Беларусь встретилась с обучающимися здесь соотечественниками, сообщает корреспондент ИА “Дунё”.
По информации Посольства Узбекистана, встреча прошла в Белорусском государственном университете информатики и радиоэлектроники.
В мероприятии была представлена информация о новых проектах, реализуемых между киностудиями «Узбекфильм» и «Беларусьфильм». В частности, о съемках художественного фильма «Илхак» в Беларуси в 2020 году, а также о новых совместных фильмах.