Misrning O‘zbekistondagi elchisi bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi
O‘zbekiston Respublikasi Transport vaziri v.b. Ilhomjon Mahkamov Misr Arab Respublikasining O‘zbekistondagi Favqulodda va muxtor elchisi Amira Fahmiy bilan uchrashuv o‘tkazdi.
Uchrashuvda transport sohasidagi ko‘p qirrali hamkorlikning dolzarb va istiqbolli masalalari muhokama etildi. Xususan, mamlakatlarimiz o‘rtasida aviaqatnovlarning amalga oshirilishidagi ijobiy natijalar alohida qayd etib o‘tildi. Covid-19 pandemiyasi bilan bog‘liq vaziyat barqarorlashgach aviaqatnovlar sonini yanada oshirish bilan bog‘liq imkoniyatlar ko‘rib chiqildi.
Tomonlar uchrashuvda, shuningdek, ziyorat turizmini rivojlantirish yo‘nalishidagi imkoniyatlar hali to‘liq ishga solinmaganini qayd etib, aynan ushbu yo‘nalishdagi hamkorlik aloqalarini yanada faollashtirishga kelishib oldilar.

Состоялась встреча с Послом Египта в Узбекистане
И.О. Министра транспорта Республики Узбекистан Ильхомжон Махкамов провел встречу с Чрезвычайным и Полномочным Послом Арабской Республики Египет в Узбекистане Амира Фахми.
На встрече стороны обсудили актуальные и перспективные вопросы многопланового сотрудничества в транспортной сфере. В частности, были отмечены положительные результаты полетов между нашими странами. Рассмотрены возможности дальнейшего увеличения количества рейсов после стабилизации ситуации с пандемией Covid-19.
В ходе встречи стороны также отметили, что возможности для развития паломнического туризма еще не полностью использованы, и договорились о дальнейшей активизации сотрудничества в этой сфере.