Gidrometeorologiya ilmiy-tadqiqot instituti Rossiya Federatsiyasining Kosmik tadqiqotlar instituti bilan hamkorlikni yo‘lga qo‘yadi
2021-01-15 | Fan
Joriy yilning 14-yanvar sanasida Gidrometeorologiya ilmiy-tadqiqot instituti direktori Baxtiyor Xolmatjonov rahbarligida institut ilmiy xodimlari va Rossiya Federatsiyasi Fanlar akademiyasining Kosmik tadqiqotlar instituti rahbariyati o‘rtasida uchrashuv o‘tkazildi.
Videokonferensiya shaklida o‘tkazilgan uchrashuv davomida Markaziy Osiyoning transchegaraviy hamda yirik daryolari gidrologik rejimi elementlarini masofaviy zondlash orqali aniqlash borasida hamkorlikda ilmiy-tadqiqot ishlari o‘tkazilishi rejalashtirildi.

Научно-исследовательский гидрометеорологический институт начинает сотрудничество с Институтом космических исследований Российской Федерации
2021-01-15 | Наука
14 января этого года состоялась встреча научных сотрудников Научно-исследовательского гидрометеорологического института под руководством директора Бахтияра Халмаджанова с руководством института Космических исследований Академии наук Российской Федерации.
В ходе совещания, которое проходило в форме видеоконференции, запланировало провести совместные исследования по выявлению элементов гидрологического режима трансграничных и крупных рек Центральной Азии с помощью дистанционного зондирования.