O'zbekiston Respublikasi IIV va BMTning narkotiklar va jinoyatchilik bo'yicha boshqarmasi o'rtasida hamkorlikning istiqbolli yo'nalishlari muhokama qilindi
2020-12-24 | Xavfsizlik sohasi
Joriy yilning 23-dekabr kuni O'zbekiston Respublikasi IIV Xalqaro hamkorlik boshqarmasida Xalqaro hamkorlik boshqarmasi rahbariyati va xodimlari bilan BMTning narkotiklar va jinoyatchilik bo'yicha boshqarmasi vakillari o'rtasida ikki tomonlama hamkorlik aloqalarining muhokamasiga bag'ishlangan uchrashuv bo'lib o'tdi.
Uchrashuv davomida bugungi kunda O'zbekiston bilan BMT va uning muassasalari o'rtasida ko'plab yo'nalishlar bo'yicha xalqaro hamkorlik aloqalari tobora rivojlanib borayotgani ta'kidlab o'tilib, ayniqsa, BMTning narkotiklar va jinoyatchilik bo'yicha boshqarmasi bilan ikki tomonlama hamkorlik aloqalarining bugungi holati, 2021-yilda amalga oshirilishi rejalashtirilgan qator istiqbolli loyihalar muhokama qilindi.
Xususan, tomonlar yoshlar o'rtasida jinoyatchilikning oldini olish bilan shug'ullanuvchi xodimlarning malakasini oshirish masalalari, shuningdek, axborot-kommunikatsiya texnologiyalaridan foydalangan holda sodir etilgan jinoyatlarga qarshi kurashish bo'yicha o'zaro hamkorlikni faollashtirishini bildirishdi.

Обсуждены перспективы сотрудничества между МВД Республики Узбекистан и Управлением ООН по наркотикам и преступности
2020-12-24 | Сфера безопасности
23 декабря текущего года, в Управлении международного сотрудничества МВД Республики Узбекистан состоялась встреча руководства и сотрудников Управления международного сотрудничества с представителями Управления ООН по наркотикам и преступности.
Целью встречи явилось обсуждение двустороннего сотрудничества, в ходе которой стороны обсудили текущее состояние взаимодействия с Управлением ООН по наркотикам и преступности, а также ряд перспективных проектов, разработка которых запланирована на 2021 год.
Так, в частности, стороны выразили обоюдное стремление к активизации взаимодействия по вопросам повышения квалификации сотрудников, занимающихся профилактикой преступности среди молодежи, а также по противодействию преступлениям, совершаемым с использованием информационно-коммуникационных технологий.