O'zbekiston Respublikasi IIV Axborot xizmati ommaviy axborot vositalari vakillari va blogerlarni matbuot anjumaniga taklif etadi
2020-12-15 | Xavfsizlik sohasi
Ichki ishlar organlari faoliyatining ochiqligi va shaffofligini ta'minlash, shuningdek, OAV vakillari hamda aholi o'rtasida keng muhokamaga sabab bo'layotgan holatlarga munosabat bildirish maqsadida, O'zbekiston Respublikasi IIV Axborot xizmati tomonidan 2020-yilning 15-dekabr kuni, soat 12:00 da O'zbekiston Respublikasi Prezidenti Administratsiyasi huzuridagi Axborot va ommaviy kommunikatsiyalar agentligining anjumanlar zalida “Korruptsiyaga qarshi kurashish, jinoyatchilikning oldini olishga qaratilgan ishlar” mavzusida matbuot anjumani o'tkazilishi rejalashtirilmoqda.
Unda Ichki ishlar vazirining o'rinbosari R.Xatamov, Vazirlik Huquqbuzarliklar profilaktikasi bosh boshqarmasi va boshqa sohaviy xizmatlarning mas'ul xodimlari ishtirok etib, Sizni qiziqtirgan savollarga javob beradilar.
Tadbirga, barcha OAV vakillari, blogerlar hamda sohaga qiziqish bildirgan fuqarolarimiz taklif etiladilar. Mazkur matbuot anjumanida ishtirok etish istagini bildirganlar, o'zlari bilan shaxslarini tasdiqlovchi hujjat (guvohnoma yoki pasport) bilan kelishlarini iltimos qilamiz.

2020-12-15 | Сфера безопасности
В целях обеспечения открытости и прозрачности деятельности органов внутренних дел, а также выражения позиции по фактам, вызывающим широкое обсуждение среди представителей СМИ и населения, Пресс-службой МВД Республики Узбекистан 15 декабря 2020 года в 12:00 часов в конференц-зале Агентства информации и массовых коммуникаций при Администрации Президента Республики Узбекистан планируется проведение пресс-конференции на тему: «Деятельность, направленная на предупреждение преступности, противодействию коррупции».
В ней примут участие Заместитель министра внутренних дел Р.Хатамов, ответственные сотрудники Главного управления профилактики правонарушений и других отраслевых служб министерства, которые ответят на все интересующие вас вопросы.
На мероприятие приглашаются все представители СМИ, блогеры и граждане, заинтересованные в этом вопросе. Желающих принять участие на данной пресс-конференции, просим прийти с документом, удостоверяющим личность (паспорт или удостоверение).