Biznes-netvorking - Oʼzbekiston-Italiya savdo-iqtisodiy hamkorligini rivojlantirish vositasi sifatida
2020-11-25 | Iqtisodiyot
Joriy yilning 11-dekabr kuni videokonferensiya shaklida “Italiya – Oʼzbekiston” biznes-forumi boʼlib oʼtadi.
Forum Italiyaning “European House – Ambrosetti” konsalting guruhi tomonidan Italiya Respublikasi Tashqi ishlar va xalqaro hamkorlik vazirligi hamda Oʼzbekiston Respublikasi Investitsiyalar va tashqi savdo vazirligi bilan birgalikda ikki mamlakat diplomatik vakolatxonalari koʼmagida, Italiya Savdo agentligi (ICE), “Italiya-Oʼzbekiston” Savdo palatasi va Italiya sanoat Konfederatsiyasining (Confindustria) Oʼzbekistondagi boʼlimi bilan hamkorlikda tashkil etilmoqda.
Forumning ochilish marosimida Italiya Respublikasining tashqi ishlar va xalqaro hamkorlik vaziri Luidji di Mayo va Oʼzbekiston Respublikasi Bosh vazirining oʼrinbosari - investitsiyalar va tashqi savdo vaziri S.Umurzakov ishtirok etishi kutilmoqda.
Tadbir dasturiga ikki mamlakat ishbilarmon doiralari vakillarining yalpi yigʼilishi, tematik vebinarlar va tarmoq sessiyalari kiradi.
Forum tashkilotchilari tomonidan ushbu tadbirga bagʼishlangan maxsus www.iubf20.ambrosetti.eu veb-sayti yaratilib, unda tadbir toʼgʼrisida batafsil maʼlumotlar, Oʼzbekiston va Italiyaning iqtisodiy salohiyatlari toʼgʼrisida taqdimotlar, ikki mamlakat oʼrtasidagi savdo-iqtisodiy aloqalarni sharhlovchi materiallar hamda tadbir ishtirokchilari uchun kerakli maʼlumotlar - dastur, tarqatma materiallar va onlayn roʼyxatdan oʼtish uchun coʼrovnoma joylashtirilgan.
Shuningdek, ishtirokchilar uchun shaxsiy profilь yaratish, yangilangan maʼlumotlarni kuzatib borish, forum yigʼilishlarida qatnashish uchun murojaat qilish, materiallar va hujjatlar bilan almashish va boshqa delegatlar bilan oʼzaro aloqada boʼlish imkoniyatini beradigan innovatsion elektron-raqamli platforma ishlab chiqilgan. Platforma 27-noyabrda ishga tushiriladi va unda 8-dekabr kuniga qadar roʼyxatdan oʼtish mumkin boʼladi. Forumda ishtirok etish bepul.
Investitsiyalar va tashqi savdo vazirligi Oʼzbekiston korxonalari, kompaniyalari, banklari va moliya tashkilotlarini “Italiya – Oʼzbekiston” biznes-forumida ishtirok etishga taklif qiladi.
Qoʼshimcha maʼlumotlarni quyidagi telefon raqamiga qoʼngʼiroq qilib olishingiz mumkin: +998974244927.

Бизнес-нетворкинг – как инструмент развития узбекско-итальянского торгово-экономического сотрудничества
11 декабря текущего года в формате видеоконференции состоится бизнес-форум «Италия - Узбекистан».
Форум организуется итальянской консалтинговой группой «European House – Ambrosetti» совместно с Министерством иностранных дел и международного сотрудничества Итальянской Республики и Министерством инвестиций и внешней торговли Республики Узбекистан при поддержке дипломатических миссий двух стран, в сотрудничестве с Торговым агентством Италии (ICE), Торговой палатой «Италия-Узбекистан» и отделением Конфедерации промышленности Италии (Confindustria) в Узбекистане.
Ожидается, что в церемонии открытия Форума примут участие министр иностранных дел и международного сотрудничества Итальянской Республики Луиджи ди Майо и заместитель Премьер-министра – министр инвестиций и внешней торговли Республики Узбекистан С.Умурзаков.
Программа мероприятия будет включать пленарное заседание представителей бизнес-сообществ двух стран, тематические вебинары и нетворкинг-сессии.
Организаторами Форума создан специальный вебсайт, посвященный данному мероприятию www.iubf20.ambrosetti.eu, на котором размещена подробная информация о мероприятии, презентации экономических потенциалов Узбекистана и Италии, обзорные материалы о торгово-экономических связях двух стран, а также необходимая информация для участников мероприятия – программа, раздаточные материалы и форма для онлайн-регистрации.
Для участников также разработана инновационная электронно-цифровая платформа, которая позволит создать персональный профиль, отслеживать обновляемую информацию, подавать заявки на участие в заседаниях форума, обмениваться материалами и документами, а также взаимодействовать с другими делегатами. Платформа будет активирована 27 ноября, а крайний срок для регистрации – 8 декабря. Участие в Форуме бесплатное.
Министерство инвестиций и внешней торговли приглашает предприятия, компании, банки и финансовые организации Узбекистана принять участие в бизнес-форуме «Италия – Узбекистан».