Xalqaro yoshlar innovatsion forumi
2020-yilning 3-5 noyabr kunlarida birinchi Xalqaro yoshlar innovatsion forumi onlayn tarzda bo‘lib o‘tadi.
Barcha xohlovchilar o‘z loyihasini taqdim qilish, fikr va tavsiyalar yig‘ish uchun 1-noyabrgacha ro‘yxatdan o‘tishi mumkin.
Forumning maqsadi: yangi g‘oyalarni namoyish qilish, yoshlarning innovasion g‘oyalarini rivojlantirish va tijoratlashtirishda yordam berish, dunyoning barcha davlatlaridagi faol yoshlar bilan davlat boshqaruv organlari, jamoat, ilmiy, biznes tashkilotlari va OAVning hamkorligini mustahkamlash. Forum yo‘nalishlari orasida – energetika, sanoat va qurilish, qishloq xo‘jaligi, biotexnologiyalar (shu jumladan, ekologiya va tibbiyot) va IT.
Forum dasturida: panel muhokamasi, hamkorlar bloklari, sun'iy intellekt haqida yoshlarning debatlari, muvaffaqqiyat tarixlari va boshqa qiziqarli va foydali tadbirlar.
Forum O‘zbekiston Respublikasi Innovatsion rivojlanish vazirligi ko‘magida o‘tkazilmoqda.
Batafsil ma'lumot hamda loyiha va ishtirokchilarni ro‘yxatdan o‘tkazish uchun forum saytiga o‘ting https://wif.im/

Международный молодёжный инновационный форум
3-5 ноября 2020 года пройдёт первый международный молодёжный инновационный форум на online-площадке.
Каждый желающий может зарегистрировать свой проект до 1 ноября включительно для презентации и получения откликов и рекомендаций.
Цели форума: демонстрация новых идей, содействие в акселерации и коммерциализации инновационных идей молодёжи, укрепление международного делового сотрудничества активных молодых людей из всех стран мира с государственными органами управления, общественными, научными, бизнес-организациями и СМИ. Среди направлений форума — энергетика, промышленность и строительство, сельское хозяйство, биотехнологии (включая экологию и медицину) и IT.
В программе: панельная дискуссия, блоки партнёров, молодёжные дебаты об искусственном интеллекте, истории успеха и многие другие полезные и интересные мероприятия.
Форум проходит при поддержке Министерства Инновационного развития Республики Узбекистан.
Более подробная информация, а также регистрация проектов и участников — на сайте форума https://wif.im/