2020-10-14 | Jamiyat
Nukus shahrini kesib oʻtuvchi “Doʻstlik” kanali boʻyida musiqa bilan harakatlanadigan favvora qurish rejalashtirilgan.
Mazkur favvora 35 metr balandlikkacha otiladi.
Nukus shahri hokimligining maʼlum qilishicha, kanal boʻyiga karusel ham quriladi. “Doʻstlik” kanali shahar aholisining sayr qilish va dam olish maskaniga aylanadi.
Eslatib oʻtamiz, davlatimiz rahbarining yaqinda Qoraqalpogʻistonga tashrifi chogʻida “Toshkentda nima yangilik boʻlsa, Nukusga kelishi kerak” degan topshirigʻidan keyin Toshkent shahri hokimi Jahongir Ortiqxoʻjayev Nukus shahriga kelgan edi va shu loyihalar toʻgʻrisida mahalliy hokimiyat bilan fikr almashib, boshqa loyihalar bilan ham tanishgan edi.

В Нукусе будет построен музыкальный фонтан с высотой струи 35 метров
На канале Дустлик, пересекающем город Нукус, запланировано сооружение музыкального фонтана. Струи фонтана будут достигать в высоту 35 метров.
По сообщению Нукусского городского хокимията, на этом канале также будет построена карусель. Таким образом, прибрежная и водная зона канала станет полноценным местом для отдыха и прогулок населения.
Напоминаем, что согласно поручению Президента о том, что все нововведения в столице должны приходить и в Нукус, данному в ходе недавнего визита главы государства в Каракалпакстан, город Нукус посетил хоким города Ташкента Джахонгир Артыкходжаев, где он обсудил данный проект с местными органами управления, а также ознакомился с рядом других проектов.