“Bosh vazir kubogi-2020”: fargʻonaliklar uylariga bronza medali bilan qaytadigan boʻlishdi
4-oktabr kuni “Bunyodkor” futbol akademiyasiga qarashli maydonlarda start berilgan vazirliklar, idoralar, xoʻjalik birlashmalari, yirik korxona va tashkilotlarning markaziy apparati xodimlari oʻrtasidagi “Bosh vazir kubogi-2020” futbol musobaqasi ham oʻz poyoniga yetib bormoqda.
Yarim finalda omadsizlikka uchragan ikki jamoa – “Milliy bank” hamda “Fargʻonaazot” AJ musobaqaning faxrli uchinchi oʻrni kimga nasib etishi masalasiga oydinlik kiritib olishdi.
Taʼkidlash kerak, uchrashuv keskin, murosasiz va hujumkor ruhda oʻtdi va unda omad fargʻonaliklarga kulib boqdi. “Fargʻonaazot” AJning futbolsevar xodimlari tomonidan kiritilgan ikki golga bankirlar bironta ham javob qaytara olishmadi. Shu tariqa musobaqadagi debyut mavsumida “Fargʻonaazot” AJ sovrindorlar safidan joy olishga muvaffaq boʻldi.
12-oktabr kuni “Milliy” stadionda boʻladigan final uchrashuvida musobaqaning amaldagi gʻolibi – Oʻzbekiston Respublikasi Oliy sudi hamda “Bosh vazir kubogi-2020” kashfiyotiga aylangan Tashqi ishlar vazirligi jamoalari oʻzaro bahs olib borishadi. Uchrashuv soat 16:00da boshlanadi.

Футбольная команда МИД вышла в финал турнира на Кубок Премьер-министра - 2020
В понедельник, в Ташкенте состоится финальный матч футбольного турнира за Кубок Премьер-министра - 2020, передает корреспондент ИА “Дунё”.
Любительская футбольная команда Министерства иностранных дел в этом году впервые приняла участие в турнире. Примечательно, что первое же участие дипломатов принесло им большой успех - игроки поборются за главный приз в финальном матче турнира.
В предфинальных матчах команда МИД обыграла игроков Государственного комитета по лесному хозяйству, министерств высшего и среднего специального образования, инвестиций и внешней торговли, водного хозяйства и Национального банка.
В финальном матче турнира представители МИД сыграют с членами команды Верховного суда.
Напомним, что 4-12 октября по инициативе Министерства физической культуры и спорта проходит футбольный турнир «Кубок Премьер-министра - 2020» среди работников министерств, ведомств, хозяйствующих объединений, крупных предприятий и организаций нашей страны.
Победители и призеры футбольного соревнования будут награждены дипломами, медалями, ценными памятными подарками и переносным Кубком Министерства физической культуры и спорта.