O‘zbekistonda turizmini targ‘ib etishda ishtirok eting
Turizmni rivojlantirish davlat qo‘mitasi muntazam ravishda O‘zbekistonning turistik salohiyatini targ‘ib qilish va turizm sohasini rivojlantirish, shuningdek, mamlakatda ichki va xavfsiz turizmni ommalashtirish bo‘yicha turli aksiyalar va tanlovlarni o‘tkazib kelmoqda.
Jumladan, avgust oyida Transport vazirligi va "Uzbekistan Airports" AJ bilan birgalikda mintaqaviy xalqaro aeroportlar uchun eng yaxshi nomlar tanlovi boshlangan (Toshkent shahridagi I.Karimov nomidagi aeroport va Andijondagi "Zahiriddin Muhammad Bobur" nomidagi aeroportlar bundan mustasno). Tanlovda ishtirok etishni istaganlar tanlov shartlari bilan bu yerda tanishishlari mumkin. Tanlov eʼlon qilinganidan 2 (ikki) oy o‘tgach, vazirliklar va idoralar vakillari, jamoatchilik, shu jumladan taniqli tarixchilar tarkibidagi Komissiya har bir aeroport uchun 5 tadan loyihani tanlaydi.
So‘ngra ular www.uzbektourism.uz veb-saytiga 2 (ikki) oy muddatga onlayn ovoz berish uchun joylashtiriladi. Eslatib o‘tamiz, tanlov uchun materiallarni qabul qilish muddati 2020-yil 20-avgustdan 20-oktabrgacha davom etadi. Shuningdek, 2020-yil 15-sentabrdan 15-oktabrgacha bo‘lgan davrda chet ellik sayyohlar o‘rtasida "O‘zbekiston taassurotlari" va mahalliy sayyohlar orasida "Mening sayohatim" aksiyalari o‘tkazilib, unda fuqaroligidan qatʼi nazar barcha shaxslar ishtirok etishlari mumkin. Aksiyada ishtirok etish tartibi va shartlari bilan mazkur havola orqali tanishishingiz mumkin.
Siz O‘zbekistonni sevasizmi va bu haqida butun dunyoga jar solishni xohlaysizmi? Unday bo‘lsa Turizmni rivojlantirish davlat qo‘mitasining yuqoridagi tanlov va aksiyalarida ishtirok eting. Tanlov va aksiyalarda barcha хохловчилар ularning qayerda bo‘lishi va fuqaroligidan qatʼi nazar ishtirok etishlari mumkin.

Участвуйте в продвижении туризма в Узбекистане
Государственным комитетом по развитию туризма регулярно проводятся различные акции и конкурсы по продвижению туристического потенциала и развитию сферы туризма Узбекистана, а также популяризации внутреннего и безопасного туризма в стране.
В августе 2020 года совместно с Министерством транспорта и АО «Uzbekistan Airports» запущен конкурс на лучшие названия для региональных международных аэропортов, за исключением аэропорта г. Ташкент им. И.Каримова и аэропорта г. Андижан им. “Захириддина Мухаммада Бабура”. Желающие принять участие в конкурсе могут ознакомиться с условиями здесь.
По истечению 2 (двух) месяцев после объявления конкурса, Комиссия из числа представителей министерств и ведомств, а также общественности, в том числе видных историков, отберет по 5 проектов для каждого аэропорта, которые в дальнейшем в течение 2 (двух) месяцев будут выставлены на онлайн голосование на сайте www.uzbektourism.uz.
Напоминаем, что срок принятия материалов на конкурс с 20 августа по 20 октября 2020 года.  Также, в период с 15 сентября по 15 октября 2020 года проводятся промо-акции "Впечатления об Узбекистане" среди иностранных туристов и "Моё путешествие" среди местных туристов, в которых могут принять участие все лица, независимо от гражданства. Порядком и условиями участия в промо-акции можно ознакомиться здесь.
Любите Узбекистан и хотите рассказать о нем всему миру? Тогда принимайте участие в вышеуказанном конкурсе и промо-акциях Госкомтуризма. В конкурсах и промо-акциях могут участвовать все заинтересованные лица, независимо от их местонахождения и гражданства.