O‘zbekiston Respublikasi va Germaniya Federativ Respublikasi o‘rtasida xalqaro shartnomaning kuchga kirishi to‘g‘risida
2020-yil 2-oktabrdan O‘zbekiston Respublikasi Hukumati bilan Germaniya Federativ Respublikasi Hukumati o‘rtasida Toshkent shahrida Iqtisodiyotni qayta tiklash bo‘yicha kredit institutining (KfW) mahalliy byurosini tashkil etish to‘g‘risidagi Bitim kuchga kirdi. Mazkur hujjat 2019-yil 24-dekabr kuni Toshkent shahrida imzolangan.
Xalqaro shartnoma Germaniya Hukumati va KfW bilan birgalikda amalga oshiriladigan moliyaviy hamkorlik loyihalari va dasturlarini tayyorlash hamda tatbiq qilishda mahalliy byuro orqali ko‘maklashish hamda uni muvofiqlashtirish maqsadida tuzilgan.
Mazkur Bitimni amalga oshirish yuzasidan O‘zbekiston Respublikasi Investitsiyalar va tashqi savdo vazirligi mas’ul organ etib belgilandi.

О вступлении в силу международного договора между Республикой Узбекистан и Федеративной Республикой Германия
2 октября 2020 года вступило в силу Соглашение между Правительством Республики Узбекистан и Правительством Федеративной Республики Германии о создании местного бюро Кредитного института восстановления экономики (KfW) в Ташкенте, подписанное 24 декабря 2019 года в Ташкенте.
Международный договор нацелен на координацию и содействие через местное бюро в подготовке и реализации проектов и программ финансового сотрудничества, осуществляемых совместно с правительством Германии и KfW.
Министерство инвестиций и внешней торговли Республики Узбекистан назначено ответственным органом за реализацию данного международного договора.