2020-08-28 | Texnologiyalar
Muhammad Al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universiteti talabalari tomonidan 2020-2021-o‘quv yili qabulida oliy ta’lim muassasalarining bakalavriat ta’lim yo‘nalishlari uchun test sinovlarini o‘tkazish rejalashtirilgan joylarning geomanzillarini ko‘rsatib beradigan “ImtihonGo” nomli maxsus mobil ilova yaratilgan edi.
Xabaringiz bor, pandemiya sababli, test sinovlari o‘tkazilishi muddati va joylari o‘zgardi.
Joriy yilning 2-sentabridan boshlab mamlakatimizda ochiq maydonlarda – stadion va xiyobonlarda imtihonlar o‘tkazilishi belgilandi. Shu boisdan ilovaga ham o‘zgartirishlar kiritildi. Shuningdek, qo‘shimcha imkoniyatlar yaratildi.
“ImtihonGo” mobil ilovasi yordamida abituriyentlar:
- imtihon bo‘ladigan stadion yoki xiyobon manzilini tez va oson topa olish imkoniyatiyaga ega bo‘ladilar;
- imtihon vaqti va joyi haqidagi xabarnomani olish;
- Davlat test markazining abitur.dt.uz hamda qabul.dtm.uz rasmiy veb-saytlariga to‘g‘ridan to‘g‘ri kirish mumkin.
Ushbu ilova abituriyentlar uchun o‘ziga xos ko‘mak va madad bo‘la oladi.
Ilova mualliflari TATU magistri G‘. Nazarov hamda «Radio va mobil aloqa» fakulteti talabasi H. Baxtiyorovlardir.

Геолокация мест проведения экзаменов в мобильном приложении ImtihonGo обновлена и размещена в Google Play
2020-08-28 | Технологии
Студентами Ташкентского университета информационных технологий имени Мухаммада аль-Хоразмий было разработано специальное мобильное приложение «ImtihonGo» для определения геолокаций зданий, где запланировано проведение тестовых испытаний для поступления в отечественные вузы по направлению бакалавриата на 2020-2021 учебный год.
Как известно, из-за пандемии изменились сроки и места проведения тестов.
Со 2 сентября этого года экзамены будут проводиться на просторах страны - на стадионах и парках. Поэтому в приложение были внесены изменения. Также были созданы дополнительные возможности.
Претенденты, использующие мобильное приложение «ImtihonGo»:
- смогут быстро и легко найти адрес стадиона или проспекта, где будет проходить экзамен;
- получить уведомление о времени и месте сдачи экзамена;
- иметь прямой доступ к официальным сайтам Государственного центра тестирования — abitur.dt.uz и qabul.dtm.uz.
Это приложение может стать уникальной поддержкой для абитуриентов
Разработчики приложения — магистрант ТУИТ Г. Назаров и студент факультета «Радио- и мобильная связь» Х. Бахтиёров.
В настоящее время мобильное приложение доступно в Google Play.
Абитуриенты, желающие сдать экзамены для поступления в отечественные вузы, могут скачать данное приложение по следующей ссылке: https://play.google.com/store/apps/details?id=uz.peachdev.imtihongo