Isroil Elchisi bilan uchrashuv
Muloqot chog‘ida turli sohalarda va shakllardagi O‘zbekiston-Isroil hamkorligining holati va uni yanada rivojantirish istiqbollari yuzasidan fikr almashildi.
O‘zbekistondagi diplomatik missiyasi yakunlanayotgani munosabati bilan Elchining samarali faoliyati va ikki davlat o‘rtasidagi munosabatlarni rivojlantirishga qo‘shgan hissasi qayd etildi.
O‘z navbatida, Elchi Isroilning Toshkentdagi diplomatik vakolatxonasi rahbari sifatidagi faoliyatini qo‘llab-quvvatlaganligi uchun minnatdorchilik bildirdi.

2020-08-26 | Политика
26 августа 2020 года Министр иностранных дел Республики Узбекистан Абдулазиз Камилов принял Чрезвычайного и Полномочного Посла Государства Израиль Эдуарда Шапиру, завершающего свою дипломатическую миссию в нашей стране.
В ходе беседы стороны обменялись мнениями о состоянии и перспективах дальнейшего развития узбекско-израильского сотрудничества в различных сферах и форматах.
В связи с завершением дипломатической миссии в Узбекистане Министр отметил плодотворную деятельность Посла и его конструктивный вклад в развитие отношений между двумя странами.