O‘zbekiston Respublikasi TIV Operativ shtabi axboroti
Respublika maxsus komissiyasi O‘zbekiston fuqarolarini Rossiya Federatsiyasining Shimoliy Kavkaz va Janubiy federal okruglaridan, hamda Samara viloyatidan olib kelish uchun “Toshkent-Rostov-Don-Toshkent” va “Toshkent-Kinel-Toshkent” temir yo‘l reyslarini tashkil etish to‘g‘risida qaror qabul qildi. Mazkur masala Tashqi ishlar vazirligi tomonidan Transport vaizrligi bilan birgalikda ishlab chiqilgan va Respublika maxsus komissiyasiga kiritilgan.
O‘zbekistonning Rostov-Don shahridagi Bosh konsulxonasi bergan ma’lumotga ko‘ra, 23-avgust 927 nafar yurtdoshlarimiz bilan poezd “Pervomayskaya” stansiyasidan O‘zbekistonga jo‘nadi.
O‘zbekistonning Qozon shahridagi Bosh konsulxonasi xabar qilishicha, vatandoshlarning olib kelish uchun “O‘zbekiston temir yo‘llari” AJ poyezdi Samara viloyatining “Kinel” stansiyasiga 24-avgust kuni yetib kelishi rejalashtirilgan.
Vatanimizga qaytib kelganidan so‘ng O‘zbekiston fuqarolari Respublika maxsus komissiyasi tomonidan belgilangan talablarga qat’iy rioya qilgan holda karantinda bo‘lishlari shartligini eslatib o‘tamiz.

2020-08-25 | Общество
Специальной республиканской комиссией принято решение об организации железнодорожных рейсов по маршруту «Ташкент-Ростов-на-Дону-Ташкент» для вывоза граждан Узбекистана из Северо-Кавказского и Южного федеральных округов, а также «Ташкент-Кинель-Ташкент» для возвращения соотечественников из Самарской области Российской Федерации. Вопрос был проработан и внесён в Специальную республиканскую комиссию Министерством иностранных дел Узбекистана совместно с Министерством транспорта.
По информации Генерального консульства Узбекистана в г.Ростове-на-Дону, 23 августа со станции «Первомайская» выехал в Узбекистан железнодорожный состав с 927 соотечественниками.
Как сообщает Генеральное консульство Узбекистана в г.Казани, прибытие поезда АО «Узбекистон темир йуллари» на станцию «Кинель» Самарской области для возвращения соотечественников запланировано на 24 августа.
Напоминаем, что все граждане по возвращении на Родину должны пройти карантин со строгим соблюдением соответствующих требований, определенных Специальной республиканской комиссией.