22-avgustdan shaharlararo elektropoyezdlar qatnovi yo‘lga qo‘yiladi
Respublika maxsus komissiyasining 2020-yil 15-avgustdan karantin cheklovlarini bosqichma-bosqich yumshatish bo‘yicha qabul qilgan qaroriga asosan yo‘lovchilarga yanada qulaylik yaratish maqsadida “O‘ztemiryo‘lyo‘lovchi” AJ tomonidan 2020-yil 22-avgustdan boshlab, shaharlararo elektropoyezdlar qatnovi qayta tiklanadi.
6440 - sonli Xojikent – O‘zbekiston;
6442 - sonli Xojikent – Toshkent;
6429 - sonli Toshkent – Xojikent;
6430 - sonli Xojikent – Toshkent;
6435 - sonli Toshkent – Xojikent;
6436 - sonli Xojikent – Toshkent;
6437 - sonli Toshkent – Xojikent;
6441 - sonli Toshkent – Xojikent;
6414 - sonli Toshkent – Guliston;
6413 - sonli Guliston – Toshkent;
6418 - sonli Toshkent – Sirdaryo;
6407 - sonli Sirdaryo – Toshkent.
Izoh: Qo‘shimcha ma’lumotlarni Toshkent shahrida 1005 qisqa telefon raqami, joylardagi temir yo‘l kassalari hamda ma’lumotlar byurosidan bilib olishingiz mumkin.
Hurmatli yo‘lovchilar!
Vokzal hududida hamda vagon ichida karantin talablari bo‘yicha belgilangan barcha sanitariya gigiena me’yorlarga doimiy ravishda qat’iy rioya qiling. O‘zingiz va atrofdagilarning salomatligiga befarq bo‘lmang!

С 22 августа будет запущено движение междугородних электропоездов
В соответствии с решением Республиканской специальной комиссии о постепенном смягчении карантинных ограничений с 15 августа 2020 года для создания большего удобства для пассажиров АО «Узтемирйулйуловчи» возобновит движение междугородных электропоездов с 22 августа 2020 года.
№ 6440 Ходжикент — Узбекистан;
№ 6442 Ходжикент — Ташкент;
№ 6429 Ташкент — Ходжикент;
№ 6430 Ходжикент — Ташкент;
№ 6435 Ташкент — Ходжикент;
№ 6436 Ходжикент — Ташкент;
№ 6437 Ташкент — Ходжикент;
№ 6441 Ташкент — Ходжикент;
№ 6414 Ташкент — Гулистан;
№ 6413 Гулистан — Ташкент;
№ 6418 Ташкент — Сырдарья;
№ 6407 Сырдарья — Ташкент.
Примечание: Для получения дополнительной информации просим обращаться по номеру 1005 в Ташкенте или в местные железнодорожные кассы и справочную.
Уважаемые пассажиры!
Просим Вас строго соблюдать все установленные санитарно-гигиенические нормы на территории вокзала и внутри вагонов поездов. Не оставайтесь равнодушными к своему здоровью и здоровью окружающих!