Rossiya Aktivlarni boshqarish milliy fondi bilan istiqbolli hamkorlik
Namangan viloyati hokimi Xayrullo Bozorov Rossiya Aktivlarni boshqarish milliy fondi prezidentining tashqi iqtisodiy masalalar boʻyicha maslahatchisi Abdugʻaffor Qodirovni qabul qildi.
Mazkur fond 1999-yilda taʼsis etilgan boʻlib, ijtimoiy muhim loyiha va dasturlarni moliyalashtirishni oʻz oldiga maqsad qilgan. Namangan viloyatida fondning filiali tashkil etilib, davlat roʻyxatidan oʻtkazildi.
Abdugʻaffor Qodirovning bildirishicha, fond tomonidan foyda olish koʻzlanmagan holda hududga mablagʻ jalb etiladi va ushbu mablagʻ birinchi galda uy-joy qurilishi uchun yoʻnaltiriladi. Shahar va tumanlarda barpo etilishi rejalashtirilgan koʻp qavatli uylardagi xonadonlar viloyatdagi uy-joyga muhtoj oilalarga uzoq muddatli toʻlov asosida maqbul narxlarda taklif etiladi. Ushbu turar-joy komplekslarida shuningdek, savdo markazi, avtoturargoh, bolalar bogʻchasi, maktab va tibbiyot punkti kabi muassasalar ham barpo etiladi.

Перспективное сотрудничество с Российским национальным фондом управления активами
Хоким Наманганской области Хайрулло Бозоров принял советника по внешнеэкономическим вопросам президента Российского национального фонда управления активами Абдугаффара Кадырова.
Фонд был учрежден в 1999 году и ставит своей целью финансирование социально значимых проектов и программ. В Наманганской области был организован и прошел государственную регистрацию филиал фонда.
Как сообщает Абдугаффар Кадыров, фонд привлекает в область средства, не предусматривая получение выгоды. Средства направляются на строительство жилья. Квартиры в многоэтажных домах будут предложены нуждающимся в жилье семьям по доступным ценам на основе долгосрочной оплаты. В этих жилых комплексах также будут торговые точки, автостоянки, детские сады, школы, медицинские пункты и другие учреждения.
Хоким области отметил, что предлагаемые со стороны фонда проекты являются социально значимыми, необходимо активно сотрудничать для их осуществления.