Rossiya Aktivlarni boshqarish milliy fondi bilan istiqbolli hamkorlik
Namangan viloyati hokimi Xayrullo Bozorov Rossiya Aktivlarni boshqarish milliy fondi prezidentining tashqi iqtisodiy masalalar boʻyicha maslahatchisi Abdugʻaffor Qodirovni qabul qildi.
Mazkur fond 1999-yilda taʼsis etilgan boʻlib, ijtimoiy muhim loyiha va dasturlarni moliyalashtirishni oʻz oldiga maqsad qilgan. Namangan viloyatida fondning filiali tashkil etilib, davlat roʻyxatidan oʻtkazildi.
Abdugʻaffor Qodirovning bildirishicha, fond tomonidan foyda olish koʻzlanmagan holda hududga mablagʻ jalb etiladi va ushbu mablagʻ birinchi galda uy-joy qurilishi uchun yoʻnaltiriladi. Shahar va tumanlarda barpo etilishi rejalashtirilgan koʻp qavatli uylardagi xonadonlar viloyatdagi uy-joyga muhtoj oilalarga uzoq muddatli toʻlov asosida maqbul narxlarda taklif etiladi. Ushbu turar-joy komplekslarida shuningdek, savdo markazi, avtoturargoh, bolalar bogʻchasi, maktab va tibbiyot punkti kabi muassasalar ham barpo etiladi.

2020-08-19 | Society
Khokim of Namangan region Khayrullo Bozorov received the Advisor on foreign economic issues to the President of the Russian National Asset Management Fund Abdugaffar Kadirov.
The fund, established in 1999, aims to finance socially significant projects, and programs. A branch of the fund was organized and passed the state registration in Namangan region.
According to Abdugaffar Kadirov, the fund attracts funds to the region without providing for receiving benefits. The funds are directed to housing construction. Apartments in multi-storey buildings will be offered to families in need of housing at affordable prices based on long-term payment. These residential complexes will also have retail outlets, parking lots, kindergartens, schools, medical centers and other institutions.
Khokim of the region noted that projects proposed by the fund are socially significant, it is necessary to strengthen cooperation for their implementation.