O‘zbekiston Elchisi Ozarbayjon Prezidentiga ishonch yorliqlarini topshirdi
2020-yilning 18-avgust kuni O‘zbekiston Respublikasining Favqulodda va Muxtor Elchisi Bahrom Ashrafxonovning Ozarbayjon Respublikasi Prezidenti Ilhom Aliyevga ishonch yorliqlarini topshirish marosimi bo‘lib o‘tdi.
Rasmiy marosimdan keyin bo‘lib o‘tgan suhbat chog’ida Ozarbayjon rahbari mamlakatlarimiz o‘rtasidagi deyarli barcha sohalar va yo‘nalishlarni qamrab olgan munosabatlar izchil va jadal rivojlanib borayotganini yuqori baholadi. Oliy darajadagi yaqin va ishonchli muloqot o‘rnatilgani bularning barchasiga asos bo‘layotgani ta’kidlandi.
Shuningdek, siyosiy va savdo-iqtisodiy sohalardagi ikki tomonlama hamkorlikning dolzarb jihatlari hamda Islom hamkorlik tashkiloti, Turkiy tilli davlatlar hamkorlik kengashi va boshqa ko‘p tomonlama tuzilmalar doirasidagi o‘zaro munosabatlar yuzasidan fikr almashildi.
Suhbat so‘nggida Ilhom Aliyev O‘zbekiston xalqi va Prezidenti Shavkat Mirziyoyevga o‘zining samimiy qutlovlari va eng ezgu tilaklarini yetkazdi.

Ambassador of Uzbekistan presents his credentials to the President of Azerbaijan
On August 18, the newly appointed Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Uzbekistan, Bakhrom Ashrafkhanov, presented his credentials to the President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev.
At the meeting that followed the official ceremony, the current state and prospects for development of bilateral cooperation in political, trade-economic, transport-communication and other spheres were considered.
President of Azerbaijan highly appreciated the progressive and dynamic development of relations between the two countries, which cover almost all spheres and directions. It was emphasized that the basis for all this is the establishment of close and trusting dialogue at the highest level.