O‘zbekiston Elchisi Ozarbayjon Prezidentiga ishonch yorliqlarini topshirdi
2020-yilning 18-avgust kuni O‘zbekiston Respublikasining Favqulodda va Muxtor Elchisi Bahrom Ashrafxonovning Ozarbayjon Respublikasi Prezidenti Ilhom Aliyevga ishonch yorliqlarini topshirish marosimi bo‘lib o‘tdi.
Rasmiy marosimdan keyin bo‘lib o‘tgan suhbat chog’ida Ozarbayjon rahbari mamlakatlarimiz o‘rtasidagi deyarli barcha sohalar va yo‘nalishlarni qamrab olgan munosabatlar izchil va jadal rivojlanib borayotganini yuqori baholadi. Oliy darajadagi yaqin va ishonchli muloqot o‘rnatilgani bularning barchasiga asos bo‘layotgani ta’kidlandi.
Shuningdek, siyosiy va savdo-iqtisodiy sohalardagi ikki tomonlama hamkorlikning dolzarb jihatlari hamda Islom hamkorlik tashkiloti, Turkiy tilli davlatlar hamkorlik kengashi va boshqa ko‘p tomonlama tuzilmalar doirasidagi o‘zaro munosabatlar yuzasidan fikr almashildi.
Suhbat so‘nggida Ilhom Aliyev O‘zbekiston xalqi va Prezidenti Shavkat Mirziyoyevga o‘zining samimiy qutlovlari va eng ezgu tilaklarini yetkazdi.

Посол Узбекистана вручил верительные грамоты Президенту Азербайджана
18 августа 2020 года состоялась церемония вручения верительных грамот Чрезвычайного и Полномочного Посла Республики Узбекистан Бахрома Ашрафханова Президенту Азербайджанской Республики Ильхаму Алиеву.
В ходе беседе, состоявшейся после церемонии вручения, глава Азербайджана дал высокую оценку поступательному и динамичному развитию связей между двумя странами, которые охватывают практически все сферы и направления. Было подчеркнуто, что основой всему этому служит установление тесного и доверительного диалога на высшем уровне.
Состоялся также обмен мнениями по актуальным аспектам двустороннего сотрудничества в политической и торгово-экономической сферах, а также взаимодействия в рамках Организации исламского сотрудничества, Совета сотрудничества тюркоязычных государств и других многосторонних структур.
В конце беседы Ильхам Алиев передал свои сердечные приветствия и наилучшие пожелания народу и Президенту Узбекистана Шавкату Мирзиёеву.