16-avgust kuni buxorolik faol tadbikorlar tomonidan Navoiy viloyati, Qiziltepa tumani hududida joylashgan To‘dako‘l suv omborini eng so‘nggi zamon talablariga mos ravishda sohil dam olish maskaniga aylantirilgan "Silk Road Family Resort" sayyohlik plyaj zonasining rasmiy ochilish marosimi o‘tkaziladi. Ochilish marosimi Turizmni rivojlantirish davlat qo‘mitasining Buxoro viloyat departamenti hamda Navoiy viloyat boshqarmasi hamkorligida tashkil etilmoqda.
Taʼkidlash joizki, Bosh vazir o‘rinbosari, O‘zbekiston Respublikasi Turizmni rivojlantirish davlat qo‘mitasi raisi Aziz Abduhakimov yaqinda Buxoro viloyatiga tashrifi davomida mahalliy mutasaddilar ishtirokida qator sayyohlik obyektlari singari mazkur dam olish maskanida ham bo‘lib, olib borilayotgan ishlar bilan yaqindan tanishgan va zarur tavsiyalarni bergan edi.
Jahon talablariga javob beruvchi ushbu dam olish maskani loyihasiga ko‘ra, olib borilgan qurilish jarayonlari yakunida sohil bo‘yida barpo etilayotgan plyaj dam olish sog‘lomlashtirish maskani va akvaparkning umumiy qiymati 6 mln dollarni tashkil etadi.
Shuningdek, ushbu sayyohlik obyekti plyaj, basseyn, akvapark, kichik “Disneyland”, 50 o‘ringa mo‘ljallangan mehmonxona, dam olish tapchanlari, restoran, yozgi terassa, SPA-salon, tabiat qo‘ynidagi o‘yingoh, tibbiyot burchagi, sog‘lomlashtirish maskani, sport maydoni, avtoturargoh va maxsus suv transportlari kabi turli qo‘shimcha xizmatlarni ham o‘z ichiga oladi. Ochiq osmon ostida o‘tkaziladigan bir-biridan qiziqarli konsert va shou dasturlari mehmonlarning maroqli dam olishi uchun xizmat qiladi.

Открывается новый современный курорт «Silk Road Family Resort»
16 августа текущего года планируется официальное открытие туристической пляжной зоны "Silk Road Family Resort", расположенной на территории Тудакульского водохранилища Навоийской области, и которая была сооружена Бухарским предпринимателем в соответствии с современными требованиями. Открытие организуется совместно с Бухарским департаментом и Навоийским управлением Государственного комитета Республики Узбекистан по развитию туризма.
Следует отметить, что в ходе недавнего визита в Бухарскую область, заместитель премьер-министра, председатель Государственного комитета по развитию туризма Азиз Абдухакимов посетил ряд туристических объектов, а также ознакомился со строительными работами, проводимыми на данном объекте и дал важные рекомендации.
Согласно проекту курорта, отвечающего высоким мировым стандартам, общая стоимость пляжа, курортного оздоровительного комплекса и аквапарка, строящегося на побережье составляет 6,0 млн. долларов США.
Данный эко-туристический объект также включает в себя такие различные дополнительные услуги, как пляж, бассейн, аквапарк, мини-“Диснейленд”, гостиницу на 50 мест, зону отдыха, ресторан, летнюю террасу, спа-салон, домик на природе, медицинский уголок, оздоровительный центр, спортивный домик, автостоянку и частный водный транспорт, а кроме того для развлекательного отдыха, здесь под открытым небом будут организованы разнообразные концерты и шоу-программы для посетителей.